Apple

Podsumowanie WWDC 2023. Wszystkie najważniejsze informacje

Kamil Świtalski
Podsumowanie WWDC 2023. Wszystkie najważniejsze informacje
28

Najważniejsza prezentacja WWDC 2023 już za nami. Co zapowiedziało Apple na tegorocznej konferencji?

Najważniejsze nowości WWDC 2023

Jeżeli śledziliście plotki związane z tym co Apple zaprezentuje na WWDC 2023, to prawdopodobnie nie będziecie specjalnie zaskoczeni lwią część nowości, które gigant z Cupertino zapowiedział na najbliższe miesiące!

  • iOS 17 — nowości w drugim najpopularniejszym systemie mobilnym na świecie od zawsze budzą ogrom emocji. Trudno powiedzieć, by w tym roku było ich zatrzęsienie. To raczej kosmetyka: nowe ekrany przychodzących połączeń, zmiany w klawiaturze, nowe podejście do naklejek i aplikacji w iMessage. Nareszcie też wymiana numerami telefonów będzie wygodniejsza dzięki NameDrop. Zaś wisienką na torcie jest tryb Stand By, który pozwoli efektywnie wykorzystać iPhone'a gdy ten się ładuje!
  • iPadOS 17— podobnie jak iOS 17, tutaj również mowa raczej o drobnostkach. iPad nauczy się w tym roku bardziej efektywnego zarządzania tapetami z pełnym wsparciem widżetów. Ponadto tablety nareszcie doczekają się aplikacji Zdrowie, która jeszcze czytelniej przedstawi wszystkie istotne informacje zbierane przez nasze zegarki i smartfony. Ciekawie wyglądają też nowe opcje związane ze wsparciem PDF. Teraz takimi dokumentami cieszyć się będziemy mogli już bezpośrednio w Notatkach!
  • macOS Sonoma— jeżeli czekaliście na trzęsienie ziemi, to... nie mam najlepszych wiadomości. macOS Sonoma, podobnie jak mobilne systemy, zaserwuje raczej drobne zmiany, z których najważniejszą wydają się być widżety. Teraz będziemy mogli je dodać na nasze Biurko. Ponadto szykuje się rewolucja w wideokonferencjach i tamtejszych prezentacjach dzięki nakładaniu lektora na udostępniany ekran. Zmiany czekają także Safari — poza udostępnianiem haseł w obrębie rodziny, będziemy mogli też przypinać ulubione serwisy internetowe do Docka w formie Web Aplikacji. Apple kolejny raz chce także wejść w świat gier wideo. Szkoda tylko, że podczas prezentacji pojawiły się same starocie — z Death Stranding na czele...
  • watchOS 10 — zegarki Apple kolejny sezon będą ratować ludzkie życia i dbać o ich szeroko pojęte well-being. Co ważniejsze: na wyciągnięcie ręki dostaniemy zestaw widżetów, a wszystko to z dwiema nowymi tarczami w tle. Wohoo!
  • MacBook Air 15", Mac Studio M2 oraz Mac Pro — przecieki się sprawdziły. Zgodnie z oczekiwaniami na WWDC 2023 zapowiedziano nowe komputery Mac. Pierwszy raz w historii doczekaliśmy się 15-calowego Macbooka Air. Mac Studio nareszcie doczekał się wsparcia dla nowszych układów M2. Zaś wisienką na torcie jest zupełnie nowy rozdział w historii komputerów dla profesjonalistów. Mac Pro żegna się z Intelem i rozpoczyna przygodę na układach Apple Silicon.
  • Apple Vision Pro — gogle od Apple stały się rzeczywistością. Nie będą bramą do wirtualnej rzeczywistości (VR) o której tyle się plotkowało, a rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nadchodzi nowy rozdział w świecie technologii? Zobaczymy — patrząc na cenę... no cóż, myślę, że ten może nadejść za kilka lat, gdy będą bardziej przystępne cenowo. Albo potencjalni klienci zdążą ne nie odłożyć zaskórniaki ;).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu