Gry

Wiedźmin 4 – wszystko co wiemy o nadchodzącej grze CDP

Weronika Makuch
Wiedźmin 4 – wszystko co wiemy o nadchodzącej grze CDP
6

Temat Wiedźmina 4 wciąż nie cichnie. Co rusz pojawiają się nowe doniesienia. W tym artykule zebraliśmy dotychczasowe i wiarygodne plotki. Z czasem będziemy aktualizować tekst o nowe informacje, aby stworzyć z niego przydatne kompendium wiedzy.

Wiedźmin 4, czyli trochę sobie poczekamy

Adam Kiciński, prezes studia CD Projekt RED, wypowiadał się wielokrotnie na temat planu rozwoju spółki. Podkreślał, że studio zamierza oprzeć przyszłość na dwóch markach: Cyberpunku i Wiedźminie. Całkiem niedawno potwierdził swoje wcześniejsze słowa. W jednym z wywiadów wyjaśnił, że po zakończeniu prac nad Cyberpunkiem 2077 pracę nad kolejnym tytułem ruszą pełną parą. Nowym projektem ma być gra osadzona w uniwersum wiedźminskim. Nie potwierdził jednak, czy na sto procent będzie to właśnie Wiedźmin 4, możemy tylko spekulować. Jeżeli faktycznie mielibyśmy do czynienia z kolejną częścią sagi, musielibyśmy poczekać kilka ładnych lat. Być może w międzyczasie dostaniemy inny tytuł związany ze światem Białego Wilka. Wiedźmin to gorący temat już od dłuższego czasu. Świetnym grom pomógł serial i Gwint. Fani niecierpliwie czekają na bombę.

Wiedźmin 4 – czy pojawi się w nim Geralt?

Na ten moment nie do końca wiadomo, kto miałby zostać głównym bohaterem Wiedźmina 4. Jedno jest jednak pewne – nie będzie nim Geralt na pewno. Jeszcze przed premierą Dzikiego Gonu twórcy mówili, że to ostatnia przygoda Białego Wilka i nie zmienili zdania po wypuszczeniu obu planowanych dodatków. Fani dotąd spekulowali, że w najnowszej części sterowalibyśmy wiedźminem stworzonym przez nas samych. Trudno powiedzieć, czy twórcy się na to zdecydują.

Wiedźmin 3 sprzedawał się w 2019 lepiej niż w roku premiery, a jak będzie z Cyberpunkiem 2077?

Niektórzy spekulują, że główną bohaterką będzie Ciri bądź jeden ze znanych nam już wiedźminów.  Twórcy śmiało mogliby sięgnąć po historię jednego z przyjaciół Geralta lub kogoś znanego tylko z opowieści. Historia nie musi rozgrywać się przecież niedługo po lub przed pozostałymi częściami z sagi. Istnieje też możliwość, że CD Projekt Red wykreuje całkowicie nową postać, nie odnosząc się do żadnej z nam znanych, ale nie dając też graczom całkowitej możliwości wyboru i personalizacji bohatera. Fani na dobre muszą pożegnać się z myślą, że po raz kolejny będą mogli sterować Geraltem w ramach długiej i fascynującej przygody. Pozostaje tylko trzymać kciuki, że uda nam się zamienić z nim kilka słów. Biorąc pod uwagę jak ikoniczna i lubiana jest to postać, to bardzo możliwe. Gerlat wciąż przecież może wystąpić jako postać poboczna w dowolnej, pasującej do niego roli. Bardzo prawdopodobne są też wzmianki i nawiązania od postaci Białego Wilka. CD Projekt Red bardzo lubi sprawiać niespodzianki fanom, puszczając im oczko w trakcie gry. Zawsze wychodziło im to bardzo dobrze, możliwe, że skorzystają z tej możliwości po raz kolejny.

Wiedźmin 4 zyska wątek fabularny od Andrzeja Sapkowskiego?

Na ten moment niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Jeszcze trudniej rozważać jest całą sytuację, pamiętając o konflikcie między pisarzem a CD Projekt Red w sprawie pieniędzy za prawa do korzystania z uniwersum Wiedźmina. CD Projekt informował, że porozumienia z Andrzejem Sapkowskim zostały wzmocnione i przypieczętowane. Ze względu na zobowiązania zachowania poufności, do informacji publicznej nie trafiły żadne szczegóły. Spółka zapewniła jednak, że przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwaniu obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów. Jasno nakreśliły również ramy przyszłej współpracy.

The Last of Us 2 – co nowego u następcy wybitnej gry?

W ten właśnie sposób zakończył się słynny spór o 60 milionów, które pisarz chciał otrzymać od CD Projekt Red za wykorzystywanie świata wiedźmina. Trudno zgadywać, w jakich stosunkach jest obecnie przedstawicielstwo z Andrzejem Sapkowskim. CD Projekt Red nadal może wykorzystywać świat wiedźmina do tworzenia kolejnych gier, jednak to nie oznacza, że pisarz będzie współpracował z nimi ściśle przy którejkolwiek z nich. W Polsce informacja o potencjalnej współpracy na pewno rozejdzie się szerokim echem, pozostaje nam więc czekać na prawdziwe i potwierdzone informacje.

Na jakich platformach zadebiutuje Wiedźmin 4?

Żadna z platform nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Na ten moment możemy jedynie spekulować. Warto przyjrzeć się Wiedźminowi 3 i Cyberpunkowi 2077, aby ocenić szanse. Zarówno jedną jak i drugą CD Projekt Red przeznaczyło na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xone. Wiedźmin 3 pojawił się też niedawno na Nintendo Switch. Możemy być niemal pewni, że Wiedźmin 4 pojawiłby się na komputerach oraz konsolach nowej generacji, dostępnych na rynku w chwili premiery. Zapewne wraz z premierą nie pojawiłby się na konsolach przenośnych, może przyszłoby to z czasem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu