Komunikatory

Nie pomylisz już chatów na WhatsAppie. Drobiazg, a cieszy

Weronika Makuch
Nie pomylisz już chatów na WhatsAppie. Drobiazg, a cieszy
1

WhatsApp wprowadza drobną nowość, która przez wielu użytkowników może zostać uznana za bardzo przydatna. Czaty grupowe staną się bardziej spersonalizowane.

Jeżeli regularnie prowadzicie wiele konwersacji przez komunikatory, a wśród nich znajduje się również wiele czatów grupowych, czasami po prostu łatwo o pomyłkę. Zagapimy się, będziemy śpiący czy może po prostu bardzo nieuważni i wyślemy na danym czacie coś, co zdecydowanie nie powinno się tam znaleźć. Pół biedy, jeśli na rozmowie z współpracownikami z biura wyślemy głupiego mema. Gorzej, jeśli na tym samym czacie jest szef, a my postanowimy go obgadać. Pomyłki się zdarzają, nikt nie jest idealny, a WhatsApp chce delikatnie ułatwić życie użytkownikom.

Zmiana wyglądu tła czatów na WhatssAppie

To oczywiście żaden palący problem. Pewnie znalazłyby się dużo bardziej istotne funkcje, nad którymi WhatsApp mógłby popracować, z których użytkownicy czerpaliby dużo większe korzyści. Jednak nie samymi wielkimi aktualizacjami człowiek żyje, czasami na horyzoncie pojawiają się drobne poprawki i dodatki. O nadchodzącej zmianie tego typu poinformował portal WABetaInfo. Do WhatsAppa nadchodzi opcja, która pozwoli użytkownikom ustawić tło czatów wedle własnych upodobań.

Użytkownicy będą mogli ustawić w tle wybraną przez siebie grafikę czy zdjęcie. Otrzymają również możliwość wybrania spośród opcji zaproponowanych przez aplikację. Użytkownicy będą mogli dopasować konkretny styl czatu do ciemnego i jasnego motywu aplikacji. Tła będą miały także personalizowaną przezroczystość, dzięki czemu grafiki nie będą nam zasłaniały wysyłanych wiadomości.

Opcja prawdopodobnie pojawi się w tej samej aktualizacji, w której WhatsApp umożliwi używanie jednego numeru telefonu na kilku urządzeniach. Od pewnego czasu WhatsApp intensywnie walczy z dezinformacją. W kwietniu aplikacja dorobiła się limitu przekazywania informacji. Efektem zmiany okazało się 70% mniej przesłanych w ten sposób treści. Po zobaczeniu pozytywnych efektów zmiany twórcy zdecydowali się pójść o krok dalej. Do komunikatora trafiła możliwość dokładniejszego weryfikowania potencjalnie fałszywych informacji. Jeżeli otrzymamy wiadomość, która zostanie oflagowana przez WhatsAppa jako fake news, możemy kliknąć w lupkę, która przeniesie nas do ekranu z wynikami wyszukiwania w danym temacie, co ułatwia nam dokonanie własnej weryfikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu