Facebook

Messenger umożliwi firmom łatwiejszy kontakt z klientami, również tymi bez konta na Facebooku

Weronika Makuch
Messenger umożliwi firmom łatwiejszy kontakt z klientami, również tymi bez konta na Facebooku
1

Messenger tym razem wychodzi na przeciw właścicielom firm, udostępniając im nową wtyczkę, która ma usprawnić proces komunikacji z klientami.

Messenger otwiera się na firmy nie od dziś. Już od kilku lat, a konkretnie od 2017 roku, istnieje usługa czatu dla przedsiębiorców. Wiele firm korzysta z niej, aby usprawnić sposób komunikacji z klientami, którzy wolą napisać do danej marki właśnie przez Facebooka, zamiast na przykład wysyłać mejla. Żeby jednak móc skontaktować się z firmą w ten sposób, klient musiał posiadać konto na portalu społecznościowym. Teraz się to zmieni.

Messenger z wtyczką do kontaktu z firmami

Messenger udostępni firmom wtyczkę, której będą mogli używać do kontaktu z klientami. Klienci nie będą już musieli mieć konta na portalu żeby to się udało. Żeby skorzystać z czatu będzie można użyć opcji rozmowy jako gość. Nie ogranicza to jednak możliwości firm. Marki mogą personalizować własne czaty, dodając do nich narzędzia do zarządzania rozmową, które uznają za przydatne i trafne dla samych siebie. W przypadku rozmowy przez wtyczkę z gościem opcje te nadal będą działały. Wtyczka sprawi też, że wygląd czatu zostanie nieco zaktualizowany, aby poprawić jego estetykę oraz żeby stał się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników.

Nietrudno się domyślić, że aktualizacja pojawiła się właśnie teraz z powodu wciąż panującej pandemii koronawirusa. Przez nią dużo większa liczba klientów zaczęła częściej korzystać z zakupów online, w ten sam sposób kontaktując się ze sklepami czy markami. Facebook musiał dać przedsiębiorcom jeszcze więcej możliwości oraz swobody, by faktycznie nadal chcieli korzystać z ich rozwiązań, nie kierując się do konkurencji w postaci na przykład Live Chat. Firmy będą mogły zainstalować wtyczkę samodzielnie lub skorzystać z pomocy firm współpracujących z serwisem jak  WooCommerce, ManyChat i Haravan.

Telegram chce być jak Messenger, na szczęście w dobrym znaczeniu

Całkiem niedawno Messenger wprowadził również istotną nowość dla jego „zwykłych” użytkowników. Możliwość blokowania dostępu do Messengera na urządzeniach z systemem iOS okazała się strzałem w dziesiątkę i bardzo popularnym rozwiązaniem, które działa naprawdę dobrze. Oczywiście nie zmienia to faktu, że wokół Facebooka ostatnio wciąż narastają kolejne kontrowersje i problemy, chociażby te związane z ich relacją z Unią Europejską.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu