Smartfony

Twój Telefon na Windowsie 10 z powiadomieniami. Świetna wiadomość

Albert Lewandowski
19

Powiadomienia dla aplikacji Twój Telefon na Windowsa 10 doczekały się wreszcie oficjalnej premiery. Trzeba przyznać, że paradoksalnie Microsoft zna się doskonale na oprogramowaniu dla urządzeń mobilnych.

Twój Telefon to świetna opcja

Nie da się ukryć, że Microsoft przegapił swoją szansę na rynku mobilnym jako dostawca systemu. Mimo to świetnie sobie radzą w roli twórcy oprogramowania na urządzenia mobilne i pod tym względem wypadają bardzo dobrze. Wystarczy tu wspomnieć o dopracowanych aplikacjach pakietu Office czy OneDrive. Teraz natomiast firma z Redmond zadbała o wprowadzenie ważnej funkcji do programu Twój Telefon, w ramach którego na naszym komputerze z Windowsem będą mogły się wyświetlać powiadomienia z różnych aplikacji. Wśród przykładów można przywołać Twittera, Messengera, Facebooka czy Whatsappa.

Moim zdaniem to naprawdę praktyczne rozwiązanie i pozwoli zmniejszyć dystans, dzielący duet Windows - Android od MacOS - iOS. Nie zdziwię się, jeżeli Microsoft będzie na tyle dynamicznie rozwijał swoje usługi w tym zakresie, że Apple nie będzie w stanie zaoferować tu wiele więcej.

Sama funkcja była testowana już od kwietnia. Aktualizacja zdążyła się pojawić dla połowy komputerów i powinna być ukończona w trakcie najbliższego tygodnia. Uważam, że powinna się cieszyć ona sporą popularnością i widzę w niej jeszcze spory potencjał.

Warto dodać, że oprócz tego możliwe jest wprowadzenie także opcji udostępniania ekranu smartfona na wyświetlacz komputera i pozwoli na zdalną obsługę telefonu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to się zdarzy. Niewątpliwie da to ogromne możliwości i przede wszystkim przełoży się na szybsze oraz bardziej wygodne korzystanie ze swoich urządzeń elektronicznych. Zobaczymy, co z tego wyjdzie dla użytkowników.

Aplikację Twój Telefon można pobrać ze Sklepu Microsoft. Aby móc korzystać z najnowszej wersji, należy mieć zainstalowaną aktualizację Windowsa 10 z co najmniej kwietnia 2018 roku.

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu