LG

LG G8S THINQ z innym podejściem do aparatów niż jego alternatywny model

Piotr Kurek
9

LG G8 THINQ nigdy nie pojawił się w oficjalnej sprzedaży w polskich sklepach. Koreańska fiirma przygotowuje się do premiery alternatywnego modelu. LG G8S, który najprawdopodobniej trafi także do Polski, to nieco zmodyfikowany wygląd i nowe rozwiązania wpływające na jakość zdjęć wykonywanych smartfonem.

W lutym tego roku LG na konferencji MWC 2019 zaprezentowało dwa modele z rodziny G THINQ. G8 do sprzedaży trafił kilka tygodni po swojej światowej premierze oraz G8s — alternatywna wersja, której na sklepowych półkach wciąż brakuje. Wygląda jednak na to, że koreańska firma szykuje się do premiery tego smartfona informując jednocześnie, że model ten już niebawem trafi do użytkowników w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, czy na Bliskim Wschodzie, a to oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem kupicie go także w Polsce.

Zobacz też: Dwa flagowce i dodatkowy ekran! Poznajcie LG V50 ThinQ 5G oraz LG G8 ThinQ

LG G8S THINQ jest podobny do LG G8 THINQ, jednak po chwili widać, że różnią się kilkoma elementami. Najważniejsza różnica to potrójny układ aparatów mający zapewnić jeszcze lepsze zdjęcia w każdych warunkach, także z wykorzystaniem trybu nocnego. Zmiana ta spowodowała, że G8s jest nieco większy i cięższy od standardowego modelu. Mamy też nieco inny ekran. To 6,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2248x1080 pikseli i zagęszczeniu 401 ppi. W tym wariancie LG zrezygnowało z technologii Crystal Sound i zdecydowało się na tradycyjny głośnik. Całość działa na tym samym układzie składającym się z Qualcomm Snapdragon 855 i Adreno 640, 6 GB pamięci RAM, 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej do 2 TB z wykorzystaniem karty microSD. Nieco większa jest również bateria. Jej pojemność to 3550 mAh i pozwalać będzie na szybkie ładowanie oparte na technologii Quick Charge 3.0. LG G8S dostępny będzie z systemem Android 9.0 Pie.

LG G8S THINQ, w odróżnieniu od swojego standardowego odpowiednika, pojawił się już na polskich stronach LG. Oprócz dokładnych specyfikacji i zdjęć, nie znajdziemy tam informacji na temat dostępności i daty sprzedaży. Nie znamy też ceny. Niektóre zagraniczne serwisy podają, że ta ma oscylować w granicach 769 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nam ok. 3265 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu