Felietony

TVP, TVN i Polsat za darmo w internecie - decyzja KRRiT

Karol Kopańko
TVP, TVN i Polsat za darmo w internecie - decyzja KRRiT
45

Ostatnio wiele osób oburzało się wprowadzeniem obowiązkowego „podatku telewizyjnego” od posiadania odbiornika. Wyrazem tego niezadowolenia był na Antywebie tekst Macieja, którego emocje starał się później dość racjonalnie studzić inny Maciej. Wszystko to jednak może się okazać mało znaczącą niesnask...

Ostatnio wiele osób oburzało się wprowadzeniem obowiązkowego „podatku telewizyjnego” od posiadania odbiornika. Wyrazem tego niezadowolenia był na Antywebie tekst Macieja, którego emocje starał się później dość racjonalnie studzić inny Maciej. Wszystko to jednak może się okazać mało znaczącą niesnaską kiedy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie te kanały dostępne są darmo w Internecie.

Dzięki wczorajszej decyzji KRRiT kanały takie TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4, Puls i programy regionalne mają być dostępne za darmo w telewizji internetowej. Wszystkie te kanały są udostępniane obecnie w ramach multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, a jak czytamy w Stanowisku KRRiT:

Zamiarem ustawodawcy było zaliczenie operatorów IP TV do grupy podmiotów, które mogą korzystać z uprawnień przewidzianych w art.43a urt.

Który mówi o:

Obowiązku nieodpłatnego udostępniania tego programu na wniosek operatora rozprowadzającego program, w terminie 14 dni od dnia złożeniu wniosku.

Zadowolenie z takiej decyzji wyraził choćby operator Netvi:

A trzeba przyznać, że jest to firma zahartowana w bojach z telewizyjnymi molochami. Pod koniec listopada zeszłego roku procesowała się ona z m.in. z TVNem, którego obecnie tak samo zresztą jak Polsatu, nie ma w jej ofercie. Jednak przedstawiciele Netvi uważają, że pojawianie się wszystkich wymienionych wyżej kanałów to tylko kwestia czasu i sfinalizowania rozmów.

Na razie, akurat w tej ofercie możemy oglądać kanały, takie jak te znajdujące się w zdjęciu głównym niniejszego wpisu.

Swoją drogą jestem ciekawy jak dalej potoczą się losy „podatku telewizyjnego”. Być może ustawodawcy zechcą nałożyć go także na posiadaczy komputerów i urządzeń mobilnych. W końcu wszyscy oni także mogą bez żadnych przeszkód oglądać satyryczny felieton Adama Federa na koniec Wiadomości...

 Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polsattvnTVPKRRiTpodatek