Świat

To nie fake. To TouchPad z CyanogenModem

Paweł Grzegorz Iwaniuk
To nie fake. To TouchPad z CyanogenModem
4

Gdy w ubiegłym tygodniu Szymon informował o pierwszych próbach uruchomienia Androida na tablecie HP, wielu z Was twierdziło, że to fake. Ciężko dziwić się takim komentarzom. W końcu, wiele razy mieliśmy okazję widzieć różnego rodzaju mistyfikacje. Lepsze lub gorsze, ale często pobudzające nadzieje n...

Gdy w ubiegłym tygodniu Szymon informował o pierwszych próbach uruchomienia Androida na tablecie HP, wielu z Was twierdziło, że to fake. Ciężko dziwić się takim komentarzom. W końcu, wiele razy mieliśmy okazję widzieć różnego rodzaju mistyfikacje. Lepsze lub gorsze, ale często pobudzające nadzieje na nowe możliwości różnych produktów. Dzisiaj mam dla Was kolejny epizod z cyklu Jak TouchPad został androidowym tabletem.

Blog AndroidCommunity poinformował wczoraj o udanej próbie uruchomienia na TouchPadzie Androida 2.3.5 z dystrybucji CyanogenMod. Jest to co prawda bardzo wczesna faza projektu. W chwili obecnej nie działa ekran dotykowy oraz brakuje akceleracji sprzętowej dla grafiki.

Efekt dotychczasowych prac zobaczyć możecie na poniższym wideo:

Najważniejszy wydaje się jednak fakt, że twórcy CyanogenMod realnie zainteresowali się TouchPadem. Nie jest to pierwszy tablet, który znalazł się w zasięgu ich oczu. Pozostaje jednak pierwszym, który nie jest urządzeniem pierwotnie pracującym pod kontrolą Androida.

Istnieje prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy, a może nawet tygodni, otrzymamy gotowe rozwiązanie pozwalające uruchomić i korzystać z systemu Google na tablecie HP. Twórcy CyanogenModa są również zainteresowani stworzeniem rozwiązania wykorzystującego bootloader. Umożliwiałby on jednoczesne korzystanie z webOS, Androida, a może nawet innych systemów operacyjnych.

TouchPad wydaje się bardzo ciekawym urządzeń pod względem potencjalnych modyfikacji. Nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale również w związku ze swoją specyfikacją sprzętową. Prawdopodobnie nie zobaczymy już na nim Androida 3.+, ale 4.0 wydaje się możliwy. Google powinno po jego premierze ponownie uwolnić kod źródłowy systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu