Świat

Ten dzień nadszedł. Steve Jobs opuszcza stanowisko CEO Apple.

85

Nie skłamię i nie przesadzę gdy napiszę, że czytacie właśnie najważniejszą informację ze świata technologi jaką przyszło nam przekazać Wam w ciągu ostatniego roku. Na temat przyszłości Apple bez Steve'a Jobsa dyskutowaliśmy już wielokrotnie. Zastanawialiśmy się kiedy i kto zastąpi ikonę branży techn...

Nie skłamię i nie przesadzę gdy napiszę, że czytacie właśnie najważniejszą informację ze świata technologi jaką przyszło nam przekazać Wam w ciągu ostatniego roku. Na temat przyszłości Apple bez Steve'a Jobsa dyskutowaliśmy już wielokrotnie. Zastanawialiśmy się kiedy i kto zastąpi ikonę branży technologicznej. Dzisiaj mam dla Was następującą informację: Steve Jobs opuszcza stanowisko CEO Apple i wiemy kto został namaszczony na nowego szefa koncernu.

Niech jednak przemówi Steve. Poniżej treść listu wystosowanego przez ustępującego CEO Apple. List pochodzi z Mashable i przytaczam go w oryginale.

CUPERTINO, Calif.–To the Apple Board of Directors and the Apple Community:

I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple’s CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.

I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.

As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.

I believe Apple’s brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.

I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.

Na komentarz własny przyjdzie jeszcze czas, szczególnie że trzęsą mi się ręce pisząc te słowa. Pewne jest jednak, że końca dobiegła epoka krzemowych tytanów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSteve Jobs