Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Żegnaj webOS, mamy Androida na HP TouchPad! - podobno

SB
Szymon Barczak
18

Są na świecie hobbyści, którzy programują z zamiłowania, rzucają sobie wyzwania, które następnie pokonują, a my otrzymujemy od nich w spadku wartość dodaną. Tak jest i tym razem, kiedy to grupa programistów przeportowała Androida na TouchPad. Nie tylko daje to możliwość zmiany systemu obecnym użytko...

Są na świecie hobbyści, którzy programują z zamiłowania, rzucają sobie wyzwania, które następnie pokonują, a my otrzymujemy od nich w spadku wartość dodaną. Tak jest i tym razem, kiedy to grupa programistów przeportowała Androida na TouchPad. Nie tylko daje to możliwość zmiany systemu obecnym użytkownikom tabletu firmy HP, ale także daje możliwość obniżenia progu wejścia w świat androidowych tabletów, gdyż TouchPada czekają obniżki.

TouchPad pojawił się w kilku amerykańskich sklepach w cenie 99 dolarów. W Europie nadal oczekujemy na obniżkę cen. Serwisy takie jak Forbes zalecają, żeby nie kupować tego tabletu, bo w końcu HP dlatego ich się pozbywa, by nie musieć zawracać sobie głowy wsparciem, aktualizacjami itd. Co z tego, że oficjalnie TouchPad może nie doczekać się aktualizacji chociażby samego systemu, podczas gdy pewna grupa programistów pracujących nad kodem twierdzi, że już teraz można na niego wgrać Androida w wersji 2.2, a wkrótce 2.3 oraz 3.x? Poza tym sam webOS również jest otwartoźródłowy i założę się, że nawet po odcięciu się HP od aktualizowania TouchPada, hobbyści będą dopasowywać nowe wersje systemu do tego właśnie tabletu.

Odnośnie samej wersji Androida na tablet HP, Phandroid donosi, że jakiś czas temu zaoferowano nawet nagrodę w postaci 1500 dolarów za prace nad portowaniem tego systemu.

Na Youtube pojawiło się wideo użytkownika, który twierdzi, że wraz z kolegą udało mu się przeportować Androida na TouchPada. Już teraz na tablecie HP śmiga wersja 2.2, dziś ma zostać uruchomiona 2.3, a za dwa dni wersja tabletowa, czyli 3.x.

Źródła potrzebne do instalacji, jak i sam tutorial nie zostały jeszcze udostępnione, ale programiści zapowiedzieli, że wkrótce się to stanie. Rozumiem, że niektórzy mogą przez to podejść do projektu sceptycznie - dla wszystkich tych osób opublikowano wideo działającego na TouchPadzie Androida, dostępne powyżej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpAndroidTouchPad