Microsoft

To koniec Microsoft Office. No, tak jakby…

Kacper Cembrowski
To koniec Microsoft Office. No, tak jakby…
19

Microsoft Office po ponad 30 latach oficjalnie odchodzi na emeryturę.

Microsoft Office znika... ale tak nie do końca

Gigant z Redmond podzielił się ciekawą i dość zaskakującą informacją dotyczącą Office'a. Nadszedł bowiem koniec pakietu aplikacji biurowych... jednak wcale to nie oznacza, że Word, Excel, PowerPoint i pozostałe programy z tego zestawu znikną z naszych komputerów.

Microsoft Office zmienia bowiem nazwę na Microsoft 365. Jest to zatem ogłoszenie, które tylko na pierwszy rzut oka wydaje się znaczące - w istocie jest to zmiana czysto kosmetyczna, której użytkownicy w większym stopniu nie odczują.

Źródło: Depositphotos

Nowa nazwa, nowe logo, te same funkcje

W ciągu najbliższych kilku miesięcy witryna Office.com, aplikacja mobilna Microsoft Office i aplikacja pakietu Office na pecetach z systemem Windows przyjmą nazwę Microsoft 365 oraz dostaną delikatnie odświeżony design i nowe ikony.

Czy to cokolwiek zmienia w użytkowaniu? Główną zmianą jest tylko sposób płacenia - Microsoft 365 jest bowiem usługą miesięcznej subskrypcji, kiedy pakiet Office był jednorazowym zakupem. Ma to jednak swoje plusy i minusy, bowiem osoby subskrybujące Microsoft 365 będą miały dostęp do wszystkich najnowszych aktualizacji i zmian, kiedy posiadacze Office’a muszą za każdą nowość płacić osobno. Która wersja jest bardziej opłacalna? Ciężko stwierdzić, jednak nowi użytkownicy nie będą mieli zwyczajnie opcji wyboru.

Źródło: Microsoft

Mimo wszystko, jest to koniec pewnej ery

Chociaż w praktyce jest to niewielka i mimo wszystko dość naturalna zmiana, to trzeba przyznać, że to koniec pewnej ery. Microsoft Office zadebiutował w 1990 roku i okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla firmy założonej przez Billa Gatesa. Niektórzy kochali, niektórym śniły się koszmary z Excelem w roli głównej po nocach, a jeszcze inny wyrywali sobie włosy z głowy spędzając godziny w PowerPoint. Po ponad trzech dekadach, sława Office’a dobiega końca.

Źródło, obrazek wyróżniający: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news