Microsoft

Microsoft Office zmienia wygląd, by przypominał ten z Windowsa 11

Krzysztof Rojek
Microsoft Office zmienia wygląd, by przypominał ten z Windowsa 11
11

Zmiany wizualne nie dotkną tylko systemu operacyjnego. Także nowy pakiet Microsoft Office będzie odzwierciedlał wygląd Windowsa 11.

Nowy Windows ma przed sobą kilka zadań - nie tylko ma sprawić, by system był szybszy, wydajniejszy i bardziej intuicyjny, ale nade wszystko - spójny. Na prezentacji podczas konferencji Microsoftu i podczas używania buildu który wyciekł tydzień temu widać wyraźnie, że estetyka systemu była dla firmy z Redmonsd priorytetem. Wydaje się, że Microsoft chce zatrzeć niezbyt pozytywne wrażenie, jakie pod tym względem zbudował Windows 10 - kwestia dotyczyła głównie niespójnego interfejsu i elementów systemu, które pamiętały jeszcze czasy Windowsa 7, jak chociażby panem ustawień. W nowym Windowsie przemodelowane zostało prawie wszystko - eksplorator plików, motywy, menu start czy też... Microsoft Office.

Sprawdź również: Google docs vs Office

Office się zmienia, żeby nie odstawać od nowego wyglądu Windowsa

Microsoft Office dziś częściej sprzedawany jest już jako usługa w pakiecie Microsoft 365 niż jako samodzielny produkt. Dlatego też Microsoft ma ułatwione zadanie, jeżeli chodzi o aktualizacje jego funkcji, a także - całego interfejsu programu. Jak się okazuje, wraz z wypuszczeniem na rynek Windowsa 11, firma zamierza także przeprojektować UI swojego pakietu biurowego, by wizualnie pasował do nowego systemu. Zmianie ulegnie głównie interfejs wstążki, która zmieni się w bardziej zaokrąglone, klasyczne menu. Poprawione zostaną kolory (w tym tryb ciemny), niektóre ikony ulegną przemodelowaniu.

Zobacz też: Office 365 logowanie oraz pakiet Office za darmo

Czy nowe zmiany wyjdą na plus - to się okaże dopiero przy premierze nowego wyglądu. Zmian będzie zapewne dużo więcej, niż pokazuje Microsoft. Gdybym miał obstawiać, zapewne nowy Office będzie lepiej przystosowany do obsługi dotykowej, a jego interfejs będzie lepiej skalował się w przypadku używania nowej sztandarowej funkcji Windowsa, czyli zróżnicowanego przypinania okien i dzielenia przestrzeni roboczej na różne sposoby. Zmiany oczywiście otrzymają wszyscy korzystający z Office 365, nie tylko osoby, których komputery będzie można zaktualizować do Windowsa 11 (jak się okazuje, bardzo dużo pecetów nigdy nie doczeka się aktualizacji).

Dowiedz się więcej: Office online oraz poczta Office

Źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu