Motoryzacja

Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem w USA. Elon Musk ma jednak ciągle powody do zmartwień

Marek Adamowicz
Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem w USA. Elon Musk ma jednak ciągle powody do zmartwień
4

Tesla i Elon Musk znów znaleźli się na ustach amerykańskich mediów. Tym razem sprawa dotyczy sprzedaży Modelu 3, która ma swoje ciemne i jasne strony.

W ostatnim czasie o amerykańskim dostawcy samochodów elektrycznych ciągle jest głośno. Niestety zazwyczaj w dość negatywnym świetle, bowiem ostatnio znów zdarzył się wypadek z udziałem elektrycznego wozu, który uderzył w radiowóz policyjny, jak również pojawiły się informacje o przeprowadzanej akcji serwisowej dla Modelu S, gdzie znaleziono ogniska korozji. Co jednak ciekawe, ciągłe zawirowania ze sprzedażą czy też kondycją samej Tesli nie wpływają negatywnie na sprzedaż elektryków.

Elon Musk pochwalił się właśnie danymi sprzedażowymi Modelu 3 na amerykańskim rynku. Okazuje się, że w grupie sedanów klasy średniej Premium, Model 3 jest najchętniej kupowanym autem na amerykańskim rynku. W maju 2018 roku Elon Musk i spółka zgarnęli 30% rynku zostawiając na pokonanym polu takie auta jak Mercedes klasy C, Audi A4, BMW Serii 3 czy Lexusa IS. Czy ciągły rozwój sprzedaży przełoży się na zmniejszenie strat, które pojawiły się w pierwszym kwartale bieżącego roku?

Okazuje się jednak, że chociaż Model 3 coraz chętniej jest kupowany w USA, to też boryka się ze swoimi problemami. Od kiedy Tesla Model 3 pojawiła się w sprzedaży, firma Elona Muska odczuwa prawdziwy zalew zamówień na ten samochód. Pierwsze egzemplarze miały trafiać do klientów na początku 2018 roku, jednak kłopoty z produkcją odbiły się też na ilości zamówień. Przez cały pierwszy kwartał 2018 roku do klientów trafiło zaledwie lekko ponad 8 000 sztuk Modelu 3, przy zamówieniach sięgających ponad 450 000 egzemplarzy! Nie dziwi zatem fakt, że w samym kwietniu odwołanych zostało ponad około 23 procent wszystkich zamówień na amerykańskim rynku.

Eksperci zauważają, że duża ilość odwołanych zamówień pojawiła się po informacjach, że są kłopoty z produkcją Modelu 3. Rzecznik prasowy firmy jednak nie potwierdził tych plotek i stanowczo dementuje informacje jakoby firma Elona Muska zauważyła znaczący odpływ zamówień na najnowszy samochód Tesli. Według nioficjalnych infromacji, opóźnienia w produkcji Modelu 3 mogą wynieść od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Czyżby pojawiały się kolejne powody do zmartwień dla Elona Muska?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu