Motoryzacja

Nowy Nissan Leaf sprzedaje się jak ciepłe bułeczki! Zobacz ile sprzedano aut w Europie!

Marek Adamowicz
Nowy Nissan Leaf sprzedaje się jak ciepłe bułeczki! Zobacz ile sprzedano aut w Europie!
8

Nissan pochwalił się właśnie wynikami sprzedaży nowej generacji elektrycznego Leaf’a. Okazuje się, że auto zostało bardzo ciepło przyjęte w Europie!

Nissan Leaf jest jednym z kilku aut elektrycznych dostępnych na polskim rynku. W krajach, które mają bardziej rozwiniętą infrastrukturę do ładowania elektryków konkurencja jest większa, lecz właśnie okazało się, że najnowsze wcielenie Leafa zostało bardzo ciepło przyjęte przez europejskie rynki. Auto trafiło do sprzedaży zaledwie 8 miesięcy temu, a statystycznie klienci zamawiali to auto co dziesięć minut! Dało to bardzo dobry wynik, bowiem Nissan może pochwalić się portfelem zamówień w wysokości ponad 37 000 sztuk!

Nowy Nissan Leaf jest jednym z najbardziej rozwiniętych aut elektrycznych w historii motoryzacji. Obecnie sprzedawana generacja napędzana jest silnikiem elektrycznym generującym 150 KM (110 kW), a zespół akumulatorów litowo-jonowych pozwolił osiągnąć prawie 400 km zasięgu (według testów WLTP) – pierwsze testy pokazały, że faktycznie można liczyć na 250-300 km ciągłej jazdy na jednym naładowaniu baterii.  Nissan chwali się, że naładowanie akumulatorów do 80% (na szybkim ładowaniu 50 kW) ma trwać około godziny. Oczywiście przy wykorzystaniu słabszych ładowarek trwać ma to nawet kilkanaście godzin.

Nowy Nissan Leaf jest też bardzo bogato wyposażonym samochodem w zakresie bezpieczeństwa. W zależności od wyboru wersji wyposażeniowej znajdziemy na pokładzie m.in. system automatycznego hamowania, układ utrzymujący pojazd w pasie ruchu, rozpoznawanie znaków czy aktywny tempomat, wchodzący w skład systemu Pro Pilot.

Nissan chwali się, że na całym świecie sprzedano już ponad 320 000 egzemplarzy elektrycznego Leafa (licząc pierwszą i drugą generację) – po samej Europie jeździ ponad 100 000 sztuk. Japończycy twierdzą, że od momentu wprowadzenia elektryka do sprzedaży klienci przejechali ponad 2 miliardy kilometrów, przez co zaoszczędzono ponad 300 000 ton dwutlenku węgla. Czy Nissan Leaf ponownie będzie hitem sprzedaży wśród aut elektrycznych? Bardzo dużo na to wskazuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu