Kryptowaluty

Tazosy i karty odchodzą do lamusa. Star Trek chce, żeby fani zbierali teraz NFT

Kacper Cembrowski
13

Pamiętacie czasy, w których fani danej serii kupowali paczki chrupek czy mnóstwo rogalików z nadzieniem czekoladowym w poszukiwaniu tazosów czy kart kolekcjonerskich? Te zwyczaje odeszły już jakiś czas temu do lamusa - teraz powstaje nowy trend.

Star Trek wchodzi w NFT. Specjalne przedmioty dla kolekcjonerów

Paramount i RECUR ogłosili, że powstaje specjalna kolekcja tokenów NFT poświęcona serii Star Trek. Taki rozwój wydarzeń nie powinien specjalnie dziwić - w końcu wyjątkowe cyfrowe przedmioty są od jakiegoś czasu niesamowicie popularne, jak wszystko co oparte na blockchainie zresztą.

Jeśli największa firma NFT jest warta już ponad 4 miliardy dolarów, powstały już gry, w których przedmioty są tokenami NFT, ma być to kolosalna część metaverse, a swoje kolekcje na potęgę tworzą kolejni celebryci - i to nie tylko postaci światowego formatu, jak Ozzy Osbourne ze swoimi nietoperzami, ale nawet Marta Linkiewicz z lalkami ze swoją podobizną - to nie dziwi, że coraz więcej wielkich marek wchodzi na ten rynek. Paramount planuje stworzyć ogromną bazę kolekcjonerskich przedmiotów, które będą prawdziwą gratką dla fanów ich franczyz.

Źródło: Depositphotos

Star Trek to dopiero początek ogromnej kolekcji NFT

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego ogłoszenia, kolekcja tokenów będzie dostępna już od 9 kwietnia na stronie Paramount.xyz, nowym portalu internetowym, który będzie zawierał kolekcje NFT z największych adresów IP i franczyz Paramount. Zach Bruch, dyrektor generalny RECUR, skomentował całość w następujący sposób:

Fani szukają nowych sposobów na angażowanie się w swoje ulubione programy i franczyzy, a nasz innowacyjny ekosystem daje im społeczność, w której mogą być częścią przez wiele lat. Poprzez wprowadzenie Paramount.xyz i StarTrek.xyz, zapewniamy fanom wyjątkowy sposób na rozpoczęcie podróży, aby odważnie wkroczyć w metaverse.

Star Trek będzie pierwszą franczyzą, która zajmie miejsce na portalu z przedmiotami kolekcjonerskimi dostępnymi w centrum „Star Trek Continuum”. Jutro, to jest 9 kwietnia, odbędzie się Zrzut 0, który będzie zawierał „algorytmicznie wygenerowane statki kosmiczne”, dostępne do zakupu za 250 dolarów za opakowanie. W 24-godzinnej sprzedaży dostępnych będzie 20 tysięcy pakietów statków kosmicznych i - oczywiście - każdy będzie wyjątkowy i nie będzie drugiego takiego samego.

Inicjatywę tokenów opartych na blockchainie skomentował także ​​Pam Kaufman z Paramount:

Fani powinni mieć możliwość interakcji z naszymi treściami, gdziekolwiek się znajdują, w tym w metawersie. Paramount.xyz zaoferuje fanom z naszych kluczowych serii, począwszy od Star Trek, jednolitą, cyfrową grę kolekcjonerską.

Nowa platforma Paramount ma być miejscem służącym do „budowania społeczności, kontaktowania się z rówieśnikami i odblokowywaniem nowych, innowacyjnych i interaktywnych doświadczeń z seriami i markami, które kochają”. To wszystko oczywiście w ramach nowoczesnego “środowiska, w którym fani mogą kupować, zbierać i handlować NFT jako cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi”.

Źródło: Star Trek

Nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu. Fani Star Treka przybili słynnego face palma

Pomysł wejścia w NFT nie spodobał się jednak większości oddanym fanom serii i w większości wywołał słynną reakcję Picarda znaną z GIF-ów. Star Trek to zaledwie początek większego planu Paramount w kwestii unikalnych tokenów i zwyczajnie musiało paść na jakąś serię - trafiło na uniwersum stworzone przez Gene’a Roddenbery’ego. Niewykluczone, że jest to połączone z premierą nowego serialu Star Trek: Strange New Worlds, który pojawi się na Paramount+ już 5 maja.

Ze względu jednak na mieszane przyjęcie pomysłu tokenów NFT, ciężko stwierdzić, czy cały nakład 20 tysięcy kolekcji zostanie sprzedany w ciągu 24 godzin. NFT czy kryptowaluty to tematy, które stale niesamowicie elektryzują ludzi, lecz generalnie wzbudzają negatywne emocje. Bojkot graczy w przypadku Ubisoft Quartz pokazał, że takie projekty mają prawo jeszcze nie wypalić. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło, obrazek wyróżniający: Star Trek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu