Kryptowaluty

Starbucks wchodzi w NFT. Cyfrowe ziarna najdroższą kawą na świecie?

Kacper Cembrowski
Starbucks wchodzi w NFT. Cyfrowe ziarna najdroższą kawą na świecie?
2

Starbucks to kolejna firma, która ogłosiła wejście na rynek NFT. Amerykańska sieć kawiarni wkrótce wypuści swoje własne cyfrowe unikatowe tokeny.

Wiadomość o decyzji wejścia na rynek oparty na blockchainie ogłosił Howard Schultz, który ponownie dołączył do Starbucksa jako tymczasowy dyrektor generalny. Kawiarnia ma zrealizować swoje postanowienie do końca roku kalendarzowego.

Schultz postanowił wypowiedzieć się na ten temat, niesamowicie słodząc swojej firmie przy okazji:

Jeśli spojrzysz na firmy, marki, celebrytów, influencerów, którzy próbują stworzyć cyfrową platformę NFT i biznes, nie mogę znaleźć ani jednej z nich, która ma skarbnicę aktywów, które ma Starbucks, od przedmiotów kolekcjonerskich po całe dziedzictwo firmy.

W internecie pojawiło się jednak sporo głosów, że nie jest to najlepszy czas na tego typu ogłoszenia. Abstrahując oczywiście od niezbyt pochlebnego podejścia do NFT, kryptowalut i wszystkich rzeczy opartych na blockchainie, sporo ludzi zauważyło, że firma stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, w tym niezadowoleniem niektórych pracowników, wyższymi cenami z powodu rosnącej inflacji oraz problemami na dość kluczowym rynku chińskim.

Słowa obecnego dyrektora generalnego zostały potwierdzone na oficjalnym blogu firmy. Starbucks oficjalnie poinformowało, że wejście w świat NFT to projekt w trakcie realizacji - sieć kawiarni nie podzieliła się jednak żadną informacją na temat tego, czego te tokeny będą dotyczyć i jakie będą miały zastosowanie.

Niewykluczone, że sytuacja będzie podobna do tego, co planuje McDonald's - czyli tokeny NFT będą w istocie internetowymi, które możemy następnie zamienić na realną kawę w normalnym lokalu, a do tego momentu możemy chodzić z kubkiem kawy w metaverse. Możliwe również, że firma z tokenów zrobi przedmioty bardziej kolekcjonerskie, coś na wzór kubków z różnych części świata. Jaka forma tokenów opartych na blockchainie najbardziej przypadłaby Wam do gustu?

Źródło: Starbucks

Obrazek wyróżniający: TR dla Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news