Smartfony

Idealny smartfon dla nastolatków do TikToka. Czym się różni od standardowych?

Albert Lewandowski
Idealny smartfon dla nastolatków do TikToka. Czym się różni od standardowych?
8

TikTok to bezapelacyjnie dynamicznie rozwijająca się platforma do nagrywania ciekawych filmików. Teraz właściciel tego medium postanowił zabrać się za smartfon do TikTok. Co z tego wyszło?

Spróbują zrobić to, co nie wyszło Facebookowi

Bytedance to firma, która jest właścicielem TikToka i teraz postanowili zabrać się za tworzenie własnych urządzeń mobilnych. Oczywiście uznali, że warto łączyć swoje różne biznesy, więc ich nowy sprzęt to smartfon do TikTok. Niewątpliwie próbują zrobić to, co nie udało się Facebookowi, tj. promować telefon poprzez jego dostosowanie pod popularne medium społecznościowe. Zdecydowanie to ciekawy zabieg, ale wątpię, aby stanowiło to dla kogokolwiek szczególną zachętę do wyboru właśnie tego modelu. Skoro Amerykanom się nie udało, nie sądzę, aby Chińczycy byli w stanie tego dokonać. Warto jednak zauważyć, że propozycja od Bytedance ma sporo do zaoferowania od strony technicznej.

Przeczytaj również: Mroczne strony TikToka.

Technicznie telefon został stworzony we współpracy z indyjskim producentem Smartisan. Podobno doczekamy się jeszcze większej liczby nowości, a zaprezentowany Jianguo Pro 3 to jedynie początek.

Jianguo Pro 3 to bez wątpienia groźny rywal dla tanich flagowców od Xiaomi czy BBK Electronics (Realme). Został wyposażony w ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 855+, 8 albo 12 GB RAM, 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej, 6,39-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (2340 x 1080 pikseli) w formacie 19,5:9, a do tego może pochwalić się poczwórnym aparatem głównym: 48 Mpix z f/1.75 i 13 Mpix z szerokokątnym obiektywem, 8 Mpix z teleobiektywem oraz 5 Mpix do wykrywania głębi obrazu. Z przodu natomiast pojawiła się kamerka 20 Mpix z f/2.0 i z każdym pikselem o wielkości aż 1,8 mikrometra. Trzeba przyznać, że zapowiada się świetna propozycja do nagrywania filmików, więc pod tym względem zadbano o kluczowy element pod kątem TikToka. Podzespoły smartfona również pozwalają na sprawne edytowanie wideo, więc w sumie Bytedance bardzo się postarał.

Sprawdź też: Najlepsze alternatywne aplikacje aparatu.

Sprzęt oferuje również baterię 4000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18 W. Należy jednak dodać, że na razie telefon ma być dostępny wyłącznie w Chinach, wskutek czego producent nie zdecydował się na NFC czy złącze słuchawkowe. Cena to skromne około 410 dolarów.

Potęga mediów społecznościowych

Oczywiście pokazana nowość zapewnia łatwy dostęp do TikToka, dostępnego w Chinach pod nazwą Douyin, z poziomu ekranu blokady. Zaskakujące, że cały czas różne firmy próbują tworzyć urządzenia dedykowane pod ich konkretne serwisy. Owszem, jest to ciekawy zabieg i pozwala użytkownikom wybrać najlepszy smartfon, ale wątpię, aby nawet w Chinach komukolwiek robiło to wielką różnicę.

Zobaczymy zresztą, jak będzie rozwijał się sam TikTok. Portal jest oskarżany o wiele złych rzeczy i nie wygląda wcale, aby ten portal miał szansę stać się pozytywnym punktem w sieci. Szczególnie interesujące, jak różne regulatory będą do niego podchodzić. Jeżeli ich zablokują, to wtedy śmiało mogą zabrać się za tworzenie przystępnych cenowo flagowców. Pokazali, że w miarę orientują się, o co w tym chodzi.

źródło: WCCFTech

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu