Facebook

Skype ma problem. W Messengerze pojawiły się rozmowy grupowe [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Skype ma problem. W Messengerze pojawiły się rozmowy grupowe [prasówka]
15

Facebook Messenger właśnie wzbogacił się o funkcję rozmów grupowych. Tym sposobem użytkownicy mogą w jednym momencie rozmawiać z kilkoma osobami. Skype ma się czego obawiać.

Rozmowy grupowe w Messengerze

Nowa funkcja powinna pojawić się u wszystkich użytkowników mobilnego Messengera w ciągu nadchodzących godzin - zarówno na iOS jak i Androidzie. W jej ramach możemy jednocześnie prowadzić rozmowę głosową z maksymalnie 11 innymi osobami. To naturalne rozszerzenie funkcji VoIP, które zadebiutowały w programie w 2013 roku. Aktualnie Facebook Messenger generuje 10 proc. wszystkich rozmów z użyciem technologii VoIP na świecie. W planach jest też wprowadzenie grupowych rozmów wideo, ale Facebook nie ujawnia jeszcze szczegółów na ten temat.

Rozszerzenie Google Keep dla Chrome

Wczoraj Jakub pisał o nowym rozszerzeniu Inboksa dla przeglądarki Google Chrome. W sklepie Chrome Web Store zadebiutował jeszcze jeden dodatek, który działa w analogiczny sposób - Google Keep. Za jego pomocą możemy w szybki sposób tworzyć notatki z załączonym linkiem do aktualnie przeglądanej strony www. Dodatek daje nam również możliwość tagowania treści. Więcej informacji oraz link do pobrania dodatku znajdziecie w sklepie z aplikacjami dla Chrome.

VLC dla XOne

VLC niebawem stanie się aplikacją zgodną z Universal Windows Platform. To oznacza, że odtwarzacz zainstalujemy również na konsoli Xbox One. Publiczna wersja beta dla Windows 10 Mobile ma pojawić się w sklepie Windows Store w przyszłym tygodniu, natomiast oficjalny debiut jest planowany na początek maja. Na desktopach z Windows 10 VLC ma zadebiutować w połowie maja (poprzedzą ją zamknięte betatesty). Posiadacze konsol zainstalują go natomiast latem. To oznacza, że wersja na Windows 8/RT, która jest obecnie dostępna, zostanie porzucona. Twórcy mówią tutaj o jeszcze jednej, ostatniej aktualizacji.

Google wprowadza AMP do swoich aplikacji

Aplikacja Google Wiadomości i Pogoda, która swego czasu była domyślnie instalowana na smartfonach z Androidem, ciągle istnieje. Mało tego, jest nieustannie rozwijana. W wersji 2.6 zaimplementowano obsługę Accelerated Mobile Pages. Technologia ta służy szybszemu załadowywaniu witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych i jest bezpośrednim konkurentem Facebook Instant Articles. Podstawowa różnica polega na tym, że AMP jest open source. Można się zatem spodziewać, że nie jest to ostatni program, w którym go zaimplementowano.

Program TV w Google

Wyszukiwarka Google będzie niebawem zacząć nas informować o tym, gdzie i kiedy obejrzymy wyszukiwane przez nas programy, seriale czy filmy. Wystarczy wpisać w tytuł danej produkcji, a zobaczymy listę kanałów telewizyjnych, które w najbliższej przyszłości ją wyemitują, a także platformy VOD, na których jest dostępna. To wszystko idzie w parze z silniejszą współpracą Google'a z wybranymi telewizjami - również na polu reklamowym. Więcej informacji na ten temat, znajdziecie na oficjalnym blogu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu