Felietony

Co nowego w Samsung One UI 2.0? W końcu ładny interfejs

Albert Lewandowski
Co nowego w Samsung One UI 2.0? W końcu ładny interfejs
20

W Kalifornii właśnie trwa konferencja Samsunga dla deweloperów, w trakcie której Koreańczycy skupiają się na rozwiązaniach przyszłości. Samsung One UI 2 to jeden z bohaterów tego wydarzenia i trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Zmiany w dobrym kierunku

Samsung One UI 2 to kolejna generacja zupełnie nowej nakładki Koreańczyków. Trzeba przyznać, że już jej pierwsza odsłona stanowiła pokaz możliwości firmy i tego, że rozumieją oczekiwania użytkowników. Do kosza trafiły jaskrawe kolory, mało przemyślane rozwiązania, które kojarzyły się wszystkim z Touchwizem. Cóż, cały czas Touchwiz budzi u wielu osób naprawdę skrajne emocje.

Samsung One UI 2 wprowadza sporo usprawnień. Na pewno warto zacząć od tego, że uproszczono jeszcze bardziej wyświetlane powiadomienia i różne elementy interfejsu, jak, np. suwak głośności. Ponadto zadbano o przemyślany wygląd wszystkich aplikacji. Mianowicie chodzi o to, żeby każdy z programów dało się obsługiwać jedną dłonią i jestem ciekaw, jak to będzie sprawdzać się w praktyce.

Do tego dochodzi tryb ciemny. Tym razem ma być rzeczywiście dostępny wszędzie i całość ma być dostosowana pod to. Nie zapomniano też o nowych kolorach w aplikacjach, które świetnie się prezentują i mnie bardzo cieszy, że Samsung podchodzi wyjątkowo mądrze do interfejsu w One UI 2. To naprawdę zaskakujące, jaki progres wykonali w ciągu ostatnich pięciu lat. Producent zadbał też o poprawki od strony jakości audio, choć na razie trudno ocenić, czy będzie to słyszalne. Samsung skupił się mocno również na poprawkach trybu skupienia i dodania zarządzania czasem spędzanym z telefonem.

Przeczytaj również:

Warto w tym miejscu dodać również o nowościach z Androida 10, które będą dodawane wraz z aktualizacją z Samsungiem One UI 2. Chodzi tu o inteligentne odpowiedzi z poziomu paska powiadomień, które mają być dostępne dla wszystkich aplikacji do wysyłania wiadomości dostępnych w Google Play; systemowe wsparcie dla ciemnego motywu graficznego, czy sieci 5G. Nie zabraknie także funkcji Live Caption, która będzie wyświetlać napisy na żywo do filmów i muzyki odtwarzanej na urządzeniach i to bez konieczności połączenia z siecią. Warto tu również wspomnieć o aktualizacjach zabezpieczeń, które nie będą wymagały ponownego uruchomienia urządzenia.

Kto otrzyma Samsung One UI 2?

Aktualizacja do Samsung One UI 2 i Androida 10 pojawi się dla sporej liczby urządzeń. Najpewniej jeszcze w tym roku stosowna paczka pojawi się dla flagowych Samsungów Galaxy S10 i Note 10. Później update pojawi się dla linii Galaxy A i największą zagadką pozostaje to, czy będzie on dostępny dla tańszych smartfonów, jak Galaxy A10 czy A20.

Sprawdź też: Samsung One UI 2 już dla Samsunga Galaxy S10.

Samsung One UI 2 to dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Prosta nakładka, skupiona na przejrzystym interfejsie, a do tego oferuje wciąż praktyczne funkcje. Muszę przyznać, że to chyba będzie pierwszy raz, kiedy uznam oprogramowanie z nakładką za lepsze od czystego Androida.

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu