Felietony

BLIK wypływa na międzynarodowe wody. Niedługo zapłacicie nim w sklepach internetowych na całym świecie

Grzegorz Ułan
BLIK wypływa na międzynarodowe wody. Niedługo zapłacicie nim w sklepach internetowych na całym świecie
8

Nieustający wzrost popularności płatności mobilnych BLIK w Polsce, spowodował u ich operatora Polskiego Standardu Płatności, poszerzenie horyzontów i wyjście ze swojego podwórka, poza granice kraju.

W dzisiejszych czasach ogromnego i szybkiego rozwoju technologicznego, jeśli się nie rozwijasz, to stoisz w miejscu, a z czasem jesteś zaskakiwany konkurencją, lepszymi rozwiązaniami i skazanym na zapomnienie. W myśl tych prawidłowości rynkowych BLIK postanowił zaistnieć na arenie międzynarodowej i podpisał właśnie pierwszą umowę z globalną platformą oferującą rozwiązania płatnicze - PPRO.

Monika Król, Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania BLIKA przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje je swoim klientom – mówi. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę BLIKA dla zagranicznych banków. Od dłuższego czasu obserwujemy zwiększone zainteresowanie globalnych operatorów płatności potencjalną współpracą z nami. Sukces BLIKA od początku był monitorowany przez zagranicznych agentów rozliczeniowych, dlatego jestem przekonana, że ta współpraca zaowocuje jeszcze szerszą siecią akceptacji w eCommerce.

Nie bez powodu PSP wybrało ecommerce na swoją międzynarodową ekspansję, bo ten właśnie kanał notuje niesamowite wzrosty rok do roku w Polsce i dziś, płatności w sklepach internetowych przy pomocy BLIKA, stanowią zdecydowaną większość transakcji przy użyciu tej metody płatności mobilnych.

Jack Ehlers, Dyrektor Produktu, Sieci Płatności oraz Rozwoju w PPRO:

Rosnąca popularność płatności typu „push” to efekt dążenia klientów do większej kontroli nad swoimi finansami i prywatnością, a z drugiej strony – akceptantów do ograniczania kosztów i ryzyka procesu akceptacji płatności. Zatem, niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy być pierwszym międzynarodowym partnerem dla BLIKA. Bezpośrednia integracja z polskim systemem płatności mobilnych usprawni obsługę płatności dla użytkowników końcowych, czyli klientów oraz akceptantów, a także przyczyni się do wzrostu wolumenu sprzedaży. Zarówno nasi partnerzy, jak i my, z niecierpliwością czekają na wymierne efekty zawarcia tej długoterminowej współpracy partnerskiej.

Udostępnienie płatności BLIK, to nie jedyny kierunek rozwoju jaki obrał PSP, dla przypomnienia, trwają już pracę nad wdrożeniem płatności zbliżeniowych BLIKIEM, które zostaną udostępnione we współpracy z Mastercard.

Źródło: PSP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu