Samsung

Czy to idealny Samsung do 1500 złotych? Na to czekałem

Albert Lewandowski
Czy to idealny Samsung do 1500 złotych? Na to czekałem
6

Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 Plus są zdecydowanie drogimi urządzeniami. Okazuje się, że Koreańczycy mogą wprowadzić do Europy niezwykle ciekawego, tańszego kuzyna dla flagowych Notów.

Samsung Galaxy Note 10 w wersji odchudzonej

Według informacji Sammobile, Koreańczycy pracują obecnie nad tańszą odmianą swoich flagowych urządzeń. Najprawdopodobniej odchudzony Samsung Galaxy Note 10 będzie pod każdym względem gorszy od swojego high-endowego rodzeństwa, ale co najważniejsze, miałby oferować rysik S-Pen i duży ekran Super AMOLED. Moim zdaniem to już naprawdę by wystarczyło, aby odniósł sukces. Byłaby to sytuacja porównywalna do tej z 2014 roku, kiedy to na rynek trafił średniopółkowy Samsung Galaxy Note 3 Neo.

Przeczytaj również: Historia serii Samsung Galaxy Note.

Nowy model nosi nazwę kodową SM-N770F. Wskazuje to na to, że mamy do czynienia z odmianą na Europę. Podobno sprzęt ma być dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: czarny i czerwonym. Niestety nie wiadomo dokładnie, jak wyglądać będzie jego specyfikacja.

Spodziewam się, że tańszy Samsung Galaxy Note 10 doczeka się ekranu Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z wcięciem w kształcie łezki i będzie on wielkości 6,4 cala. Napędzać go może układ ze średniej półki i tu powinno uwagę skierować się na Exynosa 9610 lub Snapdragona 675. Do tego 4 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, skaner linii papilarnych, stylus S-Pen, bateria o pojemności około 3500 mAh oraz potrójny aparat główny Nie zdziwiłbym się, jeżeli ta odmiana Nota bazować będzie na Galaxy A50. W ten sposób producentowi udałoby się stworzyć telefon, którego cena mogłaby nie przekroczyć kwoty 1500 złotych.

Przeczytaj również:

Sam nie mogę się doczekać większej liczby informacji. Spodziewam się, że oficjalnie tańszy Samsung Galaxy Note 10 mógłby zadebiutować przed świąteczną gorączką w listopadzie lub w grudniu. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu