Polska

Samsung łączy siły z Ministerstwem Cyfryzacji i podpisuje porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Kamil Świtalski
Samsung łączy siły z Ministerstwem Cyfryzacji i podpisuje porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa
0

Przedstawiciele firmy Samsung i polskiego rządu podpisali dzisiaj porozumienie, na mocy którego na mocy którego Samsung Electronics Polska przystąpi do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie.

Samsung jest firmą o ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Od ponad dwudziestu lat ich produkty zdążyły już rozkochać w sobie Polaków i nie jest żadną tajemnicą, że koreański gigant regularnie dokonuje lokalnie sporych inwestycji. Posiada tutaj zresztą największe centrum rozwojowo-badawcze w Europie, a także stale rozwija skupiające się na cyberbezpieczeństwie Samsung KNOX. A dziś w Ministerstwie Cyfryzacji prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim oraz Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Minister Karol Okoński podpisali porozumienie, na mocy którego Samsung Electronics Polska przystąpi do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Wspólne prace mają skupiać się na wielu obszarach:

  • Obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach
  • Obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług
  • Obszar szkoleniowy – szkolenia administracji w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa
  • Obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa
  • Obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

Samsung głęboko wierzy, że nie tylko inwestycje, lecz przede wszystkim budowanie świadomości cyberzagrożeń oraz transfer wiedzy na temat zabezpieczeń stanowi to, co najcenniejsze. Między innymi tu w Polsce chcemy się dzielić tym, co dla nas bardzo ważne – naszą cyfrową bezpieczną przyszłością. Wierzymy, że współpraca z polskim rządem przyniesie ogromne rezultaty i pozwoli jeszcze lepiej reagować na wyzwania cyberbezpieczeństwa – powiedział Joseph Kim, Prezes Samsung Electronics Polska.

Cyberbezpieczeństwo od wielu lat jest tematem numer jeden — o tym jak jest istotne chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Miło widzieć takie partnerstwo, które udowadnia że współpraca pomiędzy administracją publiczną, a sektorem prywatnym jest jak najbardziej możliwe!

Cieszymy się, że firma ma w naszym kraju jedno z największych centrów rozwojowo-badawczych na całym świecie. Tym bardziej, że przywiązujemy dużą wagę do kwestii cyberbezpieczeństwa, a innowacje z tego zakresu powstają między innymi właśnie tu, nad Wisłą. Możemy wzmocnić naszą współpracę i poprzez porozumienie zapewnić transfer wiedzy, która umożliwi podnoszenie odporności na cyberzagrożenia i wpłynie na wyższy poziom ochrony danych – powiedział Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Minister Karol Okoński.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu