Samsung

Będą dwa Galaxy Note 10, a każdy w dwóch wersjach. Samsung szaleje

Kamil Świtalski
Będą dwa Galaxy Note 10, a każdy w dwóch wersjach. Samsung szaleje
22

W tym roku Samsung się nie patyczkuje i... serwuje cały zestaw flagowców. Po trzech wersjach Samsunga Galaxy S10 nadszedł czas na... kilka wariantów Galaxy Note 10!

Mimo że Samsung właściwie co rusz wypuszcza na rynek nowe telefony (przecież dalej niż kilka dni temu miała miejsce uroczysta premiera Samsunga Galaxy A80), to są dwa modele które wzbudzają za każdym razem najwięcej emocji. Chodzi, oczywiście, o flagowce — wiosenne Samsung Galaxy S oraz letnie (jesienne?) Samsung Galaxy Note. No, w tym roku jest jeszcze Samsung Galaxy Fold, który wciąż jest wielką niewiadomą — jednak nawet najwięksi miłośnicy nowych gadżetów wciąż postrzegają go w kategoriach "intrygującego". Wygląda jednak na to, że tegoroczny Note 10 ma szansę wprowadzić małe zamieszanie i... zerwać z dotychczasową tradycją. Zamiast jednego modelu, pojawić miałyby się dwa smartfony Samsung Galaxy Note 10. I każdy w dwóch wariantach, co daje nam... cztery modele?!

Zobacz też: Samsung przyspiesza działanie czytnika linii papilarnych w Galaxy S10 i S10 Plus

W tym roku na rynek trafią Samsung Galaxy Note 10 i... Galaxy Note 10 Pro?

Jeden model to za mało — wiosenne premiery pokazały, że różne warianty urządzeń z najwyższej półki sprzedają się wyśmienicie. A dzięki różnic w cenie i podzespołach: wszyscy mogą wybrać wariant który najbardziej im odpowiada, nawet jeżeli musi wiązać się to z jakimiś kompromisami. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych urządzeń jest najwyższa jakość wykonania i dbałość o najdrobniejsze szczegóły — dlatego też Galaxy Note 10 miałby podążyć tą samą ścieżką i trafić na rynek w dwóch wariantach.

Dotychczasowe informacje którymi podzielili się Sammobile oraz mający na swoim koncie sporo potwierdzonych plotek użytkownik @UniverseIce sugerują, że dwa warianty różnić się będą przede wszystkim wielkością ekranu (Mowa o 6,28 cala oraz 6,75 cala) oraz modułami fotograficznymi. Większy z nich miałby nazywać się Samsung Galaxy Note 10 Pro — dziwne, bo przecież dla większych wariantów Samsung od zawsze rezerwował plus w nazwie — ale... kto ich tam wie?

Zobacz też: Na takie informacje o Galaxy Fold czekałem. Nie jest idealnie, ale wciąż jestem zaintrygowany

Może tym razem większy ekran w połączeniu z wyjątkowym rysikiem firma będzie chciała reklamować jako jeszcze bardziej biznesowy, kierowany przede wszystkim ku profesjonalistom? Na tę chwilę nie wiemy nic więcej na jego temat nie wiemy — ale nie można wykluczyć, że Koreańczycy zaskoczą nas czymś wyjątkowym, co sprawi, że będzie on bardziej profesjonalny, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Może dużo mocniejszymi podzespołami, z których staja Samsung Dex zrobi większy użytek? A może czymś... co pozwoliłoby się urządzeniu wyróżniać na tle bogatej rynkowej konkurencji?

Jakby tego było mało — obie słuchawki miałyby być dostępne w dwóch wariantach. Oprócz 4G LTE, miałyby trafić na rynek także w wersji 5G. Daje nam to w sumie cztery modele Samsunga Galaxy Note 10, które tej jesieni trafią na rynek. Przyznam szczerze, że jeżeli te plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości — to jestem bardzo zaintrygowany, co tak "pro" Samsung będzie chciał nam zaoferować w swoim nowym urządzeniu. Jakieś domysły?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu