Samsung

Samsung przyspiesza działanie czytnika linii papilarnych w Galaxy S10 i S10 Plus

Paweł Winiarski
Samsung przyspiesza działanie czytnika linii papilarnych w Galaxy S10 i S10 Plus
11

Niestety musimy jeszcze trochę poczekać zanim czytniki linii papilarnych w ekranach będą tak szybkie i dokładne, jak te na pleckach telefonu. Ale miło widzieć, jak producenci smartfonów starają się je przyspieszyć aktualizacjami oprogramowanie. Taka łatka dociera właśnie do posiadaczy Samsung Galaxy S10 i S10 Plus.

Lubię zmiany na rynku smartfonów i podoba mi się idea czytnika linii papilarnych w ekranie. Nie mogę jednak powiedzieć tego samego o ich działaniu, choć zdarzają się wyjątki. Wciąż nie jest to jednak tak dobrze, szybko i dokładnie działający mechanizm jak w fizycznych skanerach montowanych na przykład na pleckach telefonu. Często pojawia się więc problem, bo skoro rozpoznawanie twarzy działa wyłącznie w oparciu o przednią kamerę, trudno zaliczyć je do bezpiecznych. Wtedy powolny czytnik odcisków palców w ekranie staje się utrapieniem. Dlatego zawsze chętnie witam wszelki poprawki, takie jak właśnie przygotował Samsung do swoich Galaxy S10 i S10 Plus.

Czytnik linii papilarnych w Galaxy S10 i S10 Plus staje się szybszy

Do użytkowników smartfonów Samsung Galaxy S10 i S10 Plus dociera właśnie aktualizacja oprogramowania, która w opisie ma "biometrics security patch - fingerprint scanner". Jak można się więc domyślić, paczka skupia się na ulepszeniu działania czytnika, osoby do których aktualizacja już dotarła twierdzą, że wpływa ona pozytywnie na szybkość i dokładność działania skanera.

Niestety aktualizacja nie do wszystkich dociera w tym samym czasie, pozostaje więc uzbroić się cierpliwość i czekać na swoją przesyłkę. Takie sytuacje pokazują również, że sama technologia to jedno, jej faktyczne działanie zależy w dużej mierze od sterującego nią oprogramowania. Michał, który testował u nas S10 i S10 Plus miał dobre zdanie o ultrasonicznym czytniku z nowych S-ek, tym bardziej miło, że Samsung wziął pod uwagę opinie mniej zadowolonych użytkowników i pochylił się jeszcze nad oprogramowaniem, czego efektem jest szybsza praca skanera.

Zobacz też: Recenzja Samsung Galaxy S10e

Jestem też bardzo ciekawy jak Wy podchodzicie do czytników linii papilarnych w ekranie. Czy ta zmiana przypadła Wam do gustu, czy raczej wybierając smartfon, szukacie urządzenia z bardziej standardowym rozwiązaniem?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu