Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
seriale

Polski serial na podstawie „Rysy” Brejdyganta w gwiazdorskiej obsadzie. Nie mogę się doczekać!

WM
Weronika Makuch
0

Kolejna powieść kryminalna zyska serialową adaptację. Tym razem padło na znaną powieść Igora Brejdyganta pod tytułem Rysa. Zapowiada się wielki hit?

Powieści kryminalne w Polsce mają niezłe wzięcie. Tacy autorzy jak Katarzyna Bonda czy Remigiusz Mróz wyprzedają się w sporych nakładach. Bardzo dobrze na rynku radzi sobie również Igor Brejdygant. Jest nie tylko pisarzem, ale i scenarzystą, reżyserem i fotografem. Brejdyganta możecie kojarzyć z antologii wydanej przez Kompanię Mediową – Opowiem ci o zbrodni lub z jego własnych dzieł. Na ekranach zobaczymy adaptację jego powieści Rysa oraz jej kontynuacji – Układ.

Rysa – serial na podstawie powieści Brejdyganta

©SPT Networks CE

Rysa jest mieszanką kryminały z thrillerem psychologicznym. Główna bohaterka, Maja Brzozowska, jest policjantką pracującą w warszawskim wydziale zabójstw. Głównym przeciwnikiem kobiety jest ona sama. Walczy z własnymi lękami, pragnie ocalić samą siebie. Dochodzenie w sprawie kolejnych morderstw, które prowadzi, pozwalają jej odnaleźć tropy, które doprowadzają ją do samej siebie. To nie zwykłe porachunki, to zdecydowanie coś więcej. Walcząca z demonami przeszłości Brzozowska stara się przezwyciężyć siebie oraz własne zaniki pamięci. Policjantka jest również bohaterką Układu, który jest z kolei thrillerem politycznym, wciągającym w świat pełen tajemnic, zależności, układów i intryg,

Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Kijowską (Sługi boże, Zjednoczone stany miłości, Drogówka), Macieja Zakościelnego (Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Diagnoza, Czas honoru), Janusza Chabiora (Kamerdyner, Ślepnąc od świateł, Wołyń), Kingę Preis (Córki dancingu, Pod Mocnym Aniołem, W ciemności), Dawida Ogrodnika (Ikar. Legenda Mietka Kosza, Cicha noc, Chce się żyć), Mariusza Ostrowskiego (Znaki, Solid Gold ) i Zbigniewa Zamachowskiego (Kurier, Pakt, Pokłosie). Serial wyreżyserują: Maciej Migas (Żyć nie umierać, Oda do radości), Łukasz Kośmicki (Ultraviolet, Ukryta gra) oraz Leszek Dawid (W głębi lasu,  Jesteś Bogiem).   Scenarzystą wiodącym jest autor powieści – Igor Brejdygant. Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski (Ultraviolet, Wataha).  Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE,  realizując projekt we współpracy z Polsatem.

Pozytywnie nastraja mnie obsada, która dobrana jest wręcz świetnie. Na ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć masę zdolnych aktorów, co zazwyczaj jest bardzo dobrą wróżbą dla całego projektu. Czy Rysa osiągnie podobny sukces oglądalnościowy, co adaptacja Chyłki? O świetnych wynikachChyłki jako serii książek nie sposób nie mówić z pewną dozą podziwu. Serial na podstawie powieści Mroza został stworzony we współpracy z TVN-em. Czy Polsat również stanie na wysokości zadania? Miejmy nadzieję, że tak.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: