Po Godzinach

Mróz w książkach, serialach i za oknem. W jakiej kolejności czytać Chyłkę i inne serie?

WM
Weronika Makuch
18

Remigiusz Mróz to autor bestsellerów, który ma szczęście do ekranizacji. Nie samymi serialami człowiek jednak żyje. W jakiej kolejności czytać serie Mroza?

Remigiusz Mróz to wyjątkowo płodny autor. W chwili, w której piszę ten tekst autor ma na koncie 34 pozycje (oraz 3 pod pseudonimem), ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że informacja może być nieaktualna jeszcze w tym roku, nieprawdaż? Ale, ale. Żarty na bok! Polacy kupują książki Mroza na potęgę i z tym nie da się kłócić. Od niedawna z zafascynowaniem oglądają też serial na podstawie jego powieści. Chyłkaradzi sobie świetnie. Niedługo, dzięki CANAL+, zobaczymy ekranizację powieści Zza grobu i wciąż pojawiają się plotki na temat kolejnych potencjalnych hitów, które miałyby trafić na srebrne (a może i te wielkie?) ekrany. Zachęcam rzecz jasna do obejrzenia seriali, ale nie byłabym sobą, gdybym nie namówiła was również do sięgnięcia po powieści. Najlepiej wszystkiego dowiedzieć się u źródła, sprawdzić, z czym się tego Mroza je i skąd ta wielka popularność. Tylko jak nie dać się przygnieść temu ogromowi tytułów i zachować w czytaniu jakąś logikę? Już tłumaczę.

W jakiej kolejności czytać serię o Chyłce?

Główna bohaterka, Joanna Chyłka, to prawniczka. Inteligentna i dowcipna kobieta zawładnęła sercami całej masy czytelników i telewidzów. Jeśli tylko macie ochotę na powieści z dreszczykiem, w których nie zabraknie manipulacji, intryg i bezwzględności, dajcie szanse Chyłce. Fani kryminałów bardzo sobie serię chwalą. Oczywiście to pozycje dla tych najwytrwalszych, którzy mają i chcą mieć czas na czytanie, bo przecież trochę tego jest!

 1. Kasacja
 2. Zaginięcie
 3. Rewizja
 4. Immunitet
 5. Inwigilacja 
 6. Oskarżenie
 7. Testament
 8. Kontratyp
 9. Umorzenie
 10. Wyrok

W jakiej kolejności czytać serię z komisarzem Forstem?

Na temat serialu o Forscie wiemy jeszcze niewiele, ale Remigiusz Mróz nie ukrywa, że powinniśmy czekać na niego coraz to niecierpliwiej. Jeśli nie zdążyliście sięgnął po Chyłkę zanim ukazała się w TVN-ie, bierzcie się za te książki, póki na to czas. Powieści w cyklu jest mniej, więc będzie łatwiej nadrobić. Komisarz Forst spodoba się każdemu, kto pragnie spojrzeć inaczej na dualizm zła. Fai cenią sobie te książki za niesamowitą aurę tajemniczości.

 1. Eskpozycja
 2. Przewieszenie
 3. Trawers
 4. Deniwelacja
 5. Zerwa

Polscy pisarze czekają cierpliwie, aż ktoś zechce adaptować ich dzieła

W jakiej kolejności czytać W kręgach władzy?

To kolejna z serii, o której Mróz wspomniał w kontekście nadchodzących ekranizacji. Coś dobrego dla fanów political fiction. Jeśli w życiu codziennym brak wam intryg i politycznych rozgrywek w najwyższych kręgach władzy, to seria dla was. O polityce przecież uwielbiamy rozmawiać i znamy się na niej wszyscy. To dopiero książka dla każdego Polaka!

 1. Wotum nieufności
 2. Większość bezwzględna
 3. Władza absolutna

W jakiej kolejności czytać serię o Zaorskim?

Na ten moment z tą serią jest najłatwiej, ponieważ ukazała się tylko jedna książka - Listy zza grobu. Opowieść o patomorfologu i samotnym ojcu dwójki dzieci już niedługo zawita w formie serialu na CANAL+. Jeśli chcecie zapoznać się z bestsellerową twórczością Remigiusza Mroza i wierzycie, że wkręcicie się na tyle, że po książce będzie wam mało, Listy zza grobu to najlepszy wybór. Bez problemu zdążycie zapoznać się z powieścią przez premierą serialu, która nie jest jeszcze konkretnie znana. Tym bardziej gwarantuje - na pewno dacie radę.

Zachęcam do sprawdzenia, o co ten cały szum. Jeśli jesteście fanami powieści kryminalnych, Mróz jest dla was pozycją obowiązkową. Trzeba wiedzieć, jakie gwiazdy rosną nam w kraju. Jeśli do tej pory z kryminałami raczej nie mieliście styczności, dajcie im szanse. Kto wie, może okażą się waszym ulubionym gatunkiem własnie dzięki jednej z wyżej wymienionych ksiązek?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: