Smartfony

Oto, na co stać 64 Mpix w smartfonie. Konkurent Xiaomi idzie na całość

Albert Lewandowski
Oto, na co stać 64 Mpix w smartfonie. Konkurent Xiaomi idzie na całość
6

64 Mpix - to brzmi cudownie, szczególnie jeżeli interesujemy się wyłącznie "czystymi" liczbami, nie zwracając na pozostałe parametry. Teraz po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć, na co stać najnowszy sensor Samsunga w smartfonie... Realme.

Realme rozumie potrzeby klientów

Obecnie w kilku urządzeniach ze średniej półki znajdziemy aparaty o rozdzielczości 48 Mpix. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że oferowana przez nie jakość zdjęć nie jest wybitna i dosyć łatwo można zauważyć, że obcujemy tu ze smartfonem nie z najwyższej klasy. Mimo wszystko w pewnych przypadkach fizyki nie da się oszukać, a chcąc dać mnóstwo pikseli na malutkiej matrycy trzeba iść na pewien kompromis.

Szczególnie dobrze było to widać po Redmi Note 7. Oferował on właśnie 48 Mpix, ale już w praktyce ten wynik był mocno podkręcony, ponieważ cztery sąsiadujące wokół siebie piksele były tego samego koloru (łącznie mamy trzy różne kolory: czerwony, niebieski, zielony), przez co realnie dawało to nieco lepsze 12 Mpix. Na takie rozwiązanie postawił właśnie Samsung.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcie z pierwszego smartfona na świecie z matrycą 64 Mpix od Samsunga. Naturalnie pochodzi ono z mediów społecznościowych, więc stanowi mocno poglądową fotografię.

Przeczytaj również: Realme wchodzi do Europy.

Warto dodać, że jako pierwszy takie urządzenie zaprezentuje Realme. Jest to budżetowa marka w koncernie BBK Electronics, która ma przede wszystkim konkurować z Redmi i Xiaomi oraz Honorem. Moim zdaniem ma spore szanse w tym starciu z uwagi na mocną specyfikację. Pytanie jednak, czy producent będzie w stanie skutecznie się wypromować.

Na pewno opieranie się na dużych liczbach może przynieść korzyści. Aparat 64 Mpix brzmi dumnie, szczególnie w tanim smartfonie, nawet jeżeli w praktyce będzie oznaczać to zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpix. Samsung pochwalił się jeszcze, że ich nowy sensor oferuje błyskawiczny autofokus i świetne odwzorowanie barw z użyciem HDR.

Na debiut tego sprzętu będziemy musieli poczekać do czwartego kwartału tego roku.

Sprawdź też: Aparat 64 Mpix od Samsunga oficjalnie.

źródło: Phone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu