Smartfony

Mi CC. Xiaomi rusza z nową marką smartfonów

Piotr Kurek
Mi CC. Xiaomi rusza z nową marką smartfonów
9

Xiaomi przygotowuje się do podboju kolejnego segmentu rynku nowoczesnych smartfonów. Po stworzeniu osobnej marki, jaką jest Redmi, chińska firma przedstawia Mi CC — urządzenia mobilne dla młodych i wymagających.

Xiaomi ma do zaoferowania szereg linii smartfonów. Mamy flagowce z serii Mi, czy osobną markę Redmi. Każde z nich to różne rozwiązania i specyfikacje przygotowane pod konkretnych odbiorców. Firma nie poprzestaje jednak wyłącznie na najmocniejszych, czy budżetowych urządzeniach. Wystarczy spojrzeć na recenzję Xiaomi Mi 9 SE, by dostrzec, że Xiaomi ma pomysł na dotarcie do każdego. Jednak do tej pory w katalogu brakowało czegoś, co zaskoczyłyby najbardziej wymagających odbiorców — ludzi młodych, którzy często cenią sobie wygląd posiadanych smartfonów, niż ich specyfikację. Tę lukę ma załatać kolejna marka — Mi CC, nad którą będą pracować specjaliści z Xiaomi oraz Meitu, które chińska firma wzięła pod swoje skrzydła pod koniec ubiegłego roku.

Zobacz też: Xiaomi chce wykorzystać problemy Huawei. Co planuje producent?

Jak podaje Xiaomi, Meitu w swojej ofercie miało smartfony, po które chętnie sięgały kobiety, a obecnie skupia się na rozwijaniu technologii stojącej za robieniem jeszcze lepszych selfie. Xiaomi x Meitu AI Beauty Lab to nie tylko algorytmy stojące za jeszcze lepszymi zdjęciami. Partnerstwo ma przełożyć się na stworzenie zupełnie nowej linii urządzeń mobilnych po które sięgną osoby młode, otwarte na nowe technologie i czynnie korzystające z mediów społecznościowych. Nie zabraknie więc innowacyjnych rozwiązań w zakresie fotografii, kładących duży nacisk zarówno na przednie, jak i tylne aparaty.

Zobacz też: Apple, patrz, tak to się robi! Xiaomi tłumaczy jak ukryło kamerę pod ekranem

Takie mają być smartfony Mi CC — odważne w wyglądzie i spełniające najwyższe wymagania pod względem robienia zdjęć. Jak mówią przedstawiciele firmy. Nowa marka ma dostarczać „fotograficzne flagowce”, a za ich przygotowanie odpowiadać zespół składający się z najmłodszych pracowników Xiaomi po studiach artystycznych, którzy są gotowi do projektowania  urządzeń modnych i funkcjonalnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu