Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Nie żałuję, że opłacam Plusa. Porównanie majowych PS Plus i Games with Gold

PW
Paweł Winiarski
12

Microsoft i Sony nie mają serca - zamiast zachęcać nas do wyjścia na świeże powietrze i cieszenia się słoneczną wiosną, przykuwają do konsoli darmowymi grami w swoich konsolowych abonamentach. W maju obie firmy zaprezentowały mocne propozycje, jednak Japończycy zaserwowali lepszy zestaw.

PlayStation Plus

W maju PlayStation Plus może nie dostanie takiej jednej niesamowitej bomby jaką był Bloodborne w marcu, ale oferta jest naprawdę konkretna, szczególnie dla posiadaczy konsol PlayStation 4. Pierwszą z produkcji, która wyląduje “za darmo” w ramach abonamentu będzie interaktywna przygoda pod nazwą Beyond: Dwie Dusze. Recenzowaliśmy ten bardzo dobry tytuł w dwóch wersjach - na PlayStation 3 i przy okazji jego odświeżenia na PlayStation 4. Moim zdaniem warto, chociażby po to żeby zobaczyć jak filmowa może być opowieść w grze.

Drugim z tytułów na PlayStation 4 jest świetna platformówka Rayman Legends. Choć gra ukazała się również na innych konsolach, to na pewno najlepiej poznać ją właśnie na obecnej generacji. Niesamowita grafika, świetne pomysły na poziomy - mówiąc szczerze, że z nowymi wcieleniami Raymana mogą konkurować tylko produkcje z Mario.

Swoje darmowe gry dostaną też oczywiście posiadacze konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita. Mająć PS3 ogracie Risen 3: Titan Lords i Eat Them. Na przenośnej konsoli Sony natomiast zagracie w King Oddball i Furmins.

Games with Gold

Pierwszym strzałem, który przygotował Microsoft na maj jest Super Mega Baseball 2, którego posiadacze konsol Xbox One będą mogli pobrać w dniach od 1 do 31 kwietnia. Generalnie pomysł na premierę podobny jak kiedyś przy Rocket League na PS4, gdzie gra na strarcie wylądowała za darmo w ramach konsolowego abonamentu. Czy SMB2 będzie tak samo ciepło przyjęte? Raczej wątpię, baseball to w wielu krajach nisza - choć oczywiście w USA (czyli na głównym rynku Xboksa) może przyjąć się bardzo dobrze.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra ze świetną średnią ocen i można śmiało powiedzieć, że jest mocną propozycją. Uszczypliwi powiedzą natomiast, że w Plusie była w październiku 2017 roku. Oczywiście mocno zachęcam do jej sprawdzenia, natomiast trzeba pamiętać, że nie jest to gra dla wszystkich - no, ale lepiej odbić się darmówki niż wtopić pieniądze, prawda? Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pojawi się w usłudze w dniach 16 maja - 15 czerwca.

W związku ze wsteczną kompatybilnością Xboksa One, zagracie na nim również w zestaw gier, które zmierzają na Xbox 360. Będą to Sega Vintage Collection: Streets of Rage (dostępne od 1 do 15 maja) oraz Vanquish, który pobierzecie od 16 do 31 maja. Pierwsza z gier to klasyk i pewnie części osób zakręci się w oku łza, natomiast bardzo mocno polecam trochę niedocenionego Vanquisha. Szybki, intensywny shooter, który warto zaliczyć od początku do końca.

Jeśli miałbym wybrać ciekawszą ofertę, skierowałbym wzrok w stronę PlayStation. Beyond: Dwie Dusze bardzo przypadło mi do gustu, od lat jestem fanem twórczości Davida Cage’a - to ciekawa, wciągająca i dobrze opowiedziana historia. Nie mówię oczywiście, że MGS V: The Phantom Pain jest złą grą, wręcz przeciwnie - to naprawdę udany tytuł i zdecydowanie warto go ograć. Natomiast zawsze kiedy dana produkcja była już w “darmówkach” u konkurencji, wygląda to dla tej drugiej firmy kiepsko. Można więc śmiało powiedzieć - “oooo, staroć, PS Plusowcy ograli go już w październiku ubiegłego roku”.

No i serio, Super Mega Baseball 2? Ja rozumiem, że to świeża produkcja i nawet jeśli dobrze wejdzie w USA, to u nas fanów nie ma i większość osób ominie ten tytuł szerokim łukiem. W tym samym czasie drugą grą na obecną konsolę u niebieskich jest kapitalny Rayman Legends. Ta gra to, niezależnie od platformy, perełka którą trzeba sprawdzić jeśli drzemie w Was choć trochę miłości do platformówek. A co tam, tę grę po prostu trzeba włączyć choć na chwilę nawet, jeśli nie lubujecie się w tym gatunku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: