Android

Google kusi posiadaczy iPhone'ów by przeszli na Androida. Czy warto?

Piotr Kurek
Google kusi posiadaczy iPhone'ów by przeszli na Androida. Czy warto?
16

Google zachęca użytkowników iPhone'ów do przejścia na system Android. Pomoże w tym aplikacja mobilna Przejdź na Androida, która została właśnie zaktualizowana i wspiera najnowszą wersję systemu.

Aplikacja Przejdź na Androida usprawnia przenoszenie danych z iOS na nowy smartfon, który nie jest iPhonem. Pomaga łatwo i bezpiecznie przenieść najważniejsze rodzaje danych – zdjęcia, filmy, kontakty i wydarzenia w kalendarzu – na nowe urządzenie z konieczności sięgania po kabel i skomplikowane instrukcje. Google ogłosiło właśnie, że apka otrzymała aktualizację, która pozwoli na transfer na dowolny smartfon z Androidem 12.

Przejdź na Androida ze wsparciem Android 12. Apka do przenoszenia danych z iOS już dostępna

Jednocześnie firma w 10 punktach przedstawia zalety Androida, które - zdaniem firmy - zachęcić mają posiadaczy iPhone'ów do zmiany systemu:

  1. Wyraź siebie w nowy sposób: Wiadomości Google i klawiatura Gboard to połączenie, które sprawia, że wysyłanie wiadomości jest proste i przyjemne - w szczególności między użytkownikami systemu Android. Czaty grupowe, wysokiej jakości zdjęcia i wideo, potwierdzenia przeczytania, reakcje emoji. RCS sprawia, że wiadomości wychodzą na jeszcze wyższy poziom
  2. Rozmowy wideo z każdym, w dowolnym miejscu: Jedno konto Google sprawia, że rozmowy wideo na Androidzie to najwygodniejszy sposób komunikacji. Jesteście przyzwyczajeni do FaceTime? Nie ma problemu. Wystarczy otworzyć przeglądarce Chrome łącze FaceTime i prowadzić rozmowę. W Google Play znajdziecie dziesiątki aplikacji, które ułatwią komunikację z innymi.
  3. Włącz ulubioną muzykę: Przechodząc na Androida, nie stracicie swojej biblioteki muzycznej zapisanej na iPhonie (pod warunkiem, że nie posiadają zabezpieczeń DRM. Pozostałą muzykę znajdziesz w aplikacji mobilnej Apple Music, która jest dostępna w Google Play.
  4. Twoje ulubione aplikacje i nie tylko: Google Play to setki tysięcy gier i aplikacji, które czekają na odkrycie. Zmodernizowany sklep pozwala w wygodny sposób wyszukiwać i odkrywać nowe tytuły każdego dnia.
  5. Priorytetowe podejście do prywatności: Google stawia na prywatność i Android ma ją gwarantować. Złośliwe aplikacje, malware, phishing i spam - system stale zyskuje nowe funkcjonalności, które pozwalają walczyć z hakerami. Android przypomni też o zadbaniu o własne bezpieczeństwo informując o uprawnieniach aplikacji czy pozwoli zarządzać dostęp do lokalizacji.
  6. Więcej urządzeń, które lepiej ze sobą współpracują: komputer Chromebook, zegarek z Wear OS, telewizor z Google TV (Android TV)? Z telefonem z Androidem działają jeszcze lepiej. Podobnie jak parowanie słuchawek - także od Apple
  7. Zrób więcej dzięki aplikacjom i usługom Google: Dostęp do usług Google w czasie wakacji ułatwi komunikację w obcym państwie. Dostęp do dokumentów? Aplikacje biurowe są na wyciągnięcie ręki - w każdym miejscu i w dowolnym czasie
  8. Udostępnianie muzyki, zdjęć i innych między urządzeniami: Udostępnianie plików i aplikacji za pomocą udostępniania w pobliżu sprawia, że możecie wysyłać pliki i aplikacje na pobliskie urządzenia z Androidem oraz odbierać je od nich. A co w przypadku komunikacji z innym systemem? Zdjęcia i filmy w wygodny sposób prześlesz za pomocą apki Zdjęcia Google lub z wykorzystaniem komunikatora lub dedykowanej aplikacji.
  9. Dostosuj swój ekran główny za pomocą widżetów: Widżety na ekranie głównym telefonów z Androidem to coś, o co przez lata prosili użytkownicy iPhone'ów. Google stale rozszerza swoją ofertę rozszerzeń i już wkrótce pojawi się m.in. możliwość wyświetlania więcej informacji z Map Google - w tym prognozy ruchu w czasie rzeczywistym. Widżety to także m.in. szybki dostęp do tłumaczeń i wielu dodatkowych narzędzi.
  10. Technologia, która jest przydatna każdemu: Bez względu na to, kto używa smartfona z Androidem, można go dostosować do swoich potrzeb. Również wtedy, gdy zmagacie się z niepełnosprawnościami. Wystarczy wspomnieć TalkBack, który sprawia, że korzystanie ze smartfona bez patrzenia na niego, staje się prostsze i wygodniejsze.

Google zachęca do przejścia na Androida. Zainteresowani?

Dalibyście się namówić na przejście z iOS na Androida? Muszę przyznać, że jeszcze jakiś czas temu myślałem czy nie zmienić ekosystemu, ale doszedłem do wniosku, że zbyt wiele musiałbym zmienić w swoim życiu. Wieloletnia praca z urządzeniami Apple, wygodna współpraca między nimi i dostosowanie "workflow" pod aplikacje i rozwiązania dostępne na komputerach Mac i iPhone'ach uświadomiły mnie, że to nie najlepszy pomysł . iPhone to dla mnie już nie tylko smartfon do dzwonienia i aplikacji - to narzędzie, które współpracuje z komputerem, zegarkiem i innymi sprzętami, które posiadam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu