Samsung

Samsung pokazuje klasę. Użytkownicy otrzymują właśnie aktualizację do Android 12

Kamil Świtalski
Samsung pokazuje klasę. Użytkownicy otrzymują właśnie aktualizację do Android 12
3

Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych otrzymują właśnie aktualizację do najnowszej wersji systemu Android. Android 12 z One UI 4.0. trafia do popularnych modeli smartfonów Samsunga!

Aktualizacje oprogramowania na Androidzie są sprawą dość... kontrowersyjną. Właściciele iPhone'ów wyśmiewają tamtejsze topowe urządzenia, które po kilkunastu miesiącach potrafią zostać porzucone przez producentów. Właściciele tych sprzętów odgryzają im się twierdząc, że wcale nie potrzebują aktualizacji — ważne że stale trafiają do nich poprawki bezpieczeństwa.

Ostatnie lata przyniosły kilka zmian w tym temacie — i poza chlubnymi wyjątkami jak Fairphone (który otrzymuje aktualizację 6 lat po premierze), inni producenci zobowiązali się do regularnych aktualizacji. Samsung obiecuje 3 generacje wsparcia — i wygląda na to, że podchodzi do sprawy na poważnie. O ile przez wiele lat właściciele ich urządzeń musieli swoje odczekać nim do ich smartfonów dotrą nowe wersje systemów, tym razem koreański gigant udowadnia, że potrafi nieco poszaleć w tej grze. I serwuje Androida 12 dla flagowców: Galaxy S20, Galaxy Note 20 oraz Galaxy Z Fold 2.

Android 12 dla Samsunga Galaxy S20, Galaxy Note 20 oraz Galaxy Z Fold 2 trafia do użytkowników

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma wyrobiła się z przygotowaniem aktualizacji na grudzień. I oto pierwsi użytkownicy otrzymują aktualizację do najnowszej wersji systemu — czyli Androida 12 z One UI 4.0. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych już cieszą się aktualizacją — i kolejni zgłaszają, że i oni mogą zainstalować najnowszą wersję systemu. Niestety - nie mam obecnie pod ręką żadnego z powyższych modeli by sprawdzić jak sprawy mają się w Europie, ale jeśli takowa jeszcze do użytkowników nie dotarła — to jest tuż za rogiem. Ostatnia prosta i możemy spodziewać się Androida 12 dla smartfonów Galaxy S20, Galaxy Note 20 oraz Galaxy Z Fold 2 w niedalekiej przyszłości.

Mam cichą nadzieję, że to będzie już nowym standardem — i w najbliższych latach stale będziemy mogli cieszyć się równie szybkimi aktualizacjami. No i obiecanym wsparciem przez kilka generacji!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu