Apple zaprezentowało swój nowy procesor M1, który zastąpił układy Intela już w trzech komputerach Mac producenta. Czy to koniec rynku PC jaki znamy?
Apple wprowadza rewolucję, która nie wpłynie na rynek? Ekosystem nigdy nie był ważniejszy
Procesory Apple M1 w MacBookach i Mac Mini
Wszyscy wiedzieliśmy, co Apple pokaże na ostatniej konferencji, ale i tak wyczekiwaliśmy jej ze sporą niecierpliwością. Pytań i wątpliwości było co nie miara, a po sekcji poświęconej technikaliom pokazane zostały nowe-stare komputery. MacBook Air, MacBook Pro 13 i Mac Mini (którego spodziewaliśmy się najmniej) pracują już pod kontrolą układu Apple M1, który jest określany przez firmę jako najwydajniejszy procesor w historii w komputerach Mac.
Apple M1 demoluje procesory Intela… tylko nie obsługuje zewnętrznych GPU
Pomimo rewelacyjnych wyników, którymi chwali się Apple, wątpliwości budzą niektóre cechy układu. Ograniczenie pamięci RAM do 16 GB i brak współpracy z zewnętrznymi układami GPU (dzięki złączom Thunderbolt) nie wszystkim przypadnie do gustu. Co więcej, pomimo zapewnień Apple, nie wiadomo jak będą sobie radzić układy M1 z emulowaniem aplikacji, których deweloperzy nie przygotują z myślą o nowej architekturze. Wyczekujemy też szczegółów odnośnie wsparcia dla aplikacji z iPhone'a i iPada, co może stworzyć sporo możliwości, ale i wprowadzić niemały zamęt na platformie.
Wszystko co musicie wiedzieć o nowych komputerach Apple z czipem M1
O tym wszystkim i nie tylko dyskutują Konrad Kozłowski i Kamil Pieczonka w najnowszym odcinku podcastu, miłego słuchania!
Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu