54

Nowy procesor M1 od Apple trafia również do nowego Mac mini 2020

Czekaliście na nowego Maca mini? W takim razie pewnie zainteresuje Was informacja o tym, że Apple właśni zaprezentowało nową generację kompaktowego "desktopa".

Motywem przewodnim dzisiejszej konferencji Apple jest nowy, bazujący na ARM procesor M1. Najpierw firma opowiedziała o nim, później o nowym MacBooku Air, do którego trafił, znalazł też swoje miejsce w kompaktowym desktopie, czyli Mac mini.

Mac Mini 2020 z procesorem Apple M1

Podobnie jak w pokazie procesora M1, a później nowego MacBooka Air, Apple zachwalało nowego Maca mini 2020 za dużo lepsze osiągi względem poprzedniego modelu. Procesor M1 w nowym mini ma być 3x szybszy niż w poprzedniej edycji komputera. 6-krotnie zwiększyła się prędkość graficzna. I to, co Apple lubi bardzo od lat – porównania do najlepiej sprzedających się komputerów (tu akurat „PC desktops”) – Mac mini 2020 ma być od nich 5x szybszy. Oczywiście Apple chwali się wykorzystaniem Neural Engine, co przełoży się na wydajność w pracy w programach graficznych czy oprogramowaniu do montażu wideo.

Przeczytaj też: Aplikacje ze starych Maców, iPhone oraz iPad na nowych Macbookach

Wizualnie na pierwszy rzut oka nie zmieniło się zbyt wiele – Mac mini 2020 wciąż zachwyca swoim małym rozmiarem.

Z tyłu komputera znajdziemy Ethernet, dwa porty Thunderbolt/USB 4, port HDMI 2.0, USB-A, złącze słuchawkowe mini-jack 3,5 mm. Sprzęt obsłuży również szybszą sieć bezprzewodową – WiFi 6.

Cena Apple Mac mini 2020

Na ile Apple wyceniło nowego Maca mini 2020? Jest aż o 100 dolarów taniej niż w poprzednim modelu. Sprzęt będzie zaczynał się od 699 dolarów. Komputer można zamówić już dziś.

Polska cena nowego Mac mini 2020 zaczyna się natomiast od 3699 złotych.