Apple

Apple po cichu podniosło cenę słuchawek o 40%

Kamil Świtalski
Apple po cichu podniosło cenę słuchawek o 40%
29

Przez lata przywykliśmy już do tego, że Apple ma swoje grzeszki i zagrywki, których nie da się wytłumaczyć. Mam jednak wrażenie, że tym razem trudno będzie ich usprawiedliwić nawet najwierniejszym obrońcom. Co zrobili? Bez żadnych informacji, z dnia na dzień, podnieśli w swoim sklepie cenę słuchawek które od początku miały najlepszy stosunek jakości do ceny.

Beats Flex są teraz 100 złotych droższe. Oj Apple, słabiutko to wygląda

Po ubiegłorocznej konferencji pisałem o słuchawkach Beats Flex w kontekście najfajniejszej nowości, którą firma się w ogóle nie pochwaliła.

Najlepszą nowością w portfolio Apple są, w mojej opinii, odświeżone słuchawki — niegdyś nazywane BeatsX, teraz Beats Flex. Za 249 złotych można dostać świetne słuchawki Bluetooth z czipem W1, na bardziej elastycznym kablu, których jedno ładowanie zapewni nawet 12 godzin muzyki. A w dziesięć minut naładujemy je do poziomu, który zaoferuje 1,5h odtwarzania. No i co ważne — doczekały się nareszcie ładowania za pomocą USB-C, a także nowych kolorów — w tym limonkowej żółci (yuzu) (...) W takiej cenie trudno tęsknić za kablowymi EarPodsami w pudełku.

Moje zdanie podtrzymuję - bo ilekroć miałem okazję z nich korzystać, byłem zaskoczony tym jak fajny to produkt - zwłaszcza w tej cenie. Z dnia na dzień, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, Apple zadecydowało że teraz Beats Flex będą droższe. I to nie o 20, 30 czy 50 złotych — a równą stówkę. Już nie 249, a 349 złotych, czyli ponad 40%. Nie powiem, wygląda to niezwykle słabo — chociaż wciąż uważam, że w tej cenie pozostają najbardziej opłacalnym produktem w portfolio Apple, jaki użytkownicy mogą kupić. Stosunek jakość/cena jest wciąż na bardzo wysokim poziomie, ale jednak niesmak z podwyżką czterdziestoprocentową z dnia na dzień pozostaje. Tym bardziej, że wprowadzono ją bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. W samych słuchawkach też nie zaszły żadne zmiany - to dokładnie ten sam produkt, który wcześniej Apple sprzedawało 100 złotych taniej.  Internetowi komentatorzy spekulują że wszystko to zasługa braków podzespołów oraz inflacji. Patrząc na ostatnie doniesienia ze świata technologii... no cóż, tak może być. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy którzy planowali zakup po wypłacie - mogą się zdziwić zaglądając do Apple Store.

Nie trzeba jednak kupować w Apple Store - przygotowaliśmy dla was zestawienie cen Beats Flex w polskich sklepach, gdzie można je kupić znacznie taniej niż (kiedykolwiek można było) u Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu