Felietony

Podsumowanie tygodnia (15-21 września) na antyweb.pl

Grzegorz Marczak
Podsumowanie tygodnia (15-21 września) na antyweb.pl
1

Tydzień 15-21 września - podsumowanie: Tydzień ten obfitował w wiele bardzo ciekawych informacji, na Polskim rynku newsem numer jeden stała się inwestycja kilku milionów złotych w serwis Nasza-klasa.pl. Za granicą również ciekawie, Google wypuszcza swojego rywala dla PowerPointa po czym po cichu ur...

Tydzień 15-21 września - podsumowanie:

Tydzień ten obfitował w wiele bardzo ciekawych informacji, na Polskim rynku newsem numer jeden stała się inwestycja kilku milionów złotych w serwis Nasza-klasa.pl. Za granicą również ciekawie, Google wypuszcza swojego rywala dla PowerPointa po czym po cichu uruchamia coś na kształt serwisu bookmarkingowego, oraz mobilne reklamy.

Główny rywal Google czyli Yahoo też nie daje za wygraną uruchamiając nowy serwis społecznościowy o nazwie Mash, z tego co wiadomo z pierwszych recenzji ma to być połączenie tego co do tej pory można spotkać w serwisach Facebook i Myspace - czy się uda o tym przekonamy się za kilka miesięcy.


Na naszym lokalnym podwórku uaktywnia się coraz bardziej Agora uruchamiając swoje kolejne blogowe serwisy. TechNoblog - nie jest blogiem (podobno), ale ma być chyba odpowiedzią na problemy jakie w megapanelu ma agora w kategorii nowe technologie. Kolejnym serwisem uruchomionym w tym tygodniu jest alert24 czyli dziennikarstwo obywatelski z korzyścią dla gazeta.pl (korzyści dla użytkowników jeszcze nie są zdefiniowane).

Jednak w tym tygodniu nie tylko agora rozruszała nasz internet: Blip.pl wreszcie wychodzi z fazy beta (gama, alfa) i pokazuje swoje nowe oblicze wszystkim użytkownikom. Autenthika tworzy miejsce dla podróżników, a Partype chce się sprzedać na allegro. (co zresztą budzi duże emocje).

Na antyweb rusza seria poradników dla startupów. W pierwszych odcinakach autorzy Mniammniam.pl oraz nakanapie.pl opowiadają o tym czym jest startup, jak go traktować, co jest najważniejsze i na co należy uważać. Seria ta będzie kontynuowana ponieważ uważam, że rady doświadczonych osób szczególnie w tej dziedzinie są bardzo cenne. Wkrótce następne posty z tej serii - mam nadziej, że przekonam jeszcze kilka osób do tego aby podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami (dodatkowo koledzy z mniammniam.pl obiecali napisać kilka słów o tym jak zdobyć finanse dla swojego pomysłu - to mam nadzieje przeczytacie już niedługo).

Reszta informacji w skrócie:

Bardzo ciekawy jestem czy Nasza-klasa (obecny hit w serwisach społecznościowych w Polsce) i jej niewątpliwy sukces spowoduje jakiś większy ruch i większe zainteresowanie inwestorów polskim rynkiem. Mam nadziej, że nie będzie to ostatnia tego typu inwestycja.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu