Apple

Podsumowanie konferencji Apple. Wszystko co musicie wiedzieć o nowych komputerach Apple z czipem M1

Kamil Świtalski
Podsumowanie konferencji Apple. Wszystko co musicie wiedzieć o nowych komputerach Apple z czipem M1
132

Trzecia jesienna konferencja Apple za nami. Nowe komputery Apple nie mają już przed nami tajemnic, oto krótkie podsumowanie produktów zaprezentowanych na listopadowej konferencji "One More Thing"!

Zapowiedzi były wiosną, latem delikatne podgrzewanie atmosfery i pierwsze devkity u programistów, a dziś oficjalnie poznaliśmy nową linię komputerów Apple. I tylko komputerów — bo wbrew plotkom, gigant z Cupertino nie pokazał dzisiaj żadnych innych dodatków czy akcesoriów. Cała konferencja poświęcona była komputerom z czipem M1 oraz nowej wersji systemu — macOS Big Sur, na których ten ma działać jeszcze lepiej. Dla estetów — wygląd żadnego z komputerów się nie zmienił, co... jest właściwie dobrą wiadomością. Bo oznacza to, że ekipa nie miała szans popsucia klawiatury, gładzika czy jakiegokolwiek innego elementu.

Nowe komputery Apple z czipem M1. Jakie produkty zaprezentowano na konferencji "One More Thing"?

  • Macbook Air z czipem M1 — firma rozpoczęła prezentację od swojego najpopularniejszego produktu. Najtańszy laptop Apple ma być bardziej wydajny i dłużej pracować na jednym ładowaniu. Ceny rozpoczynają się od 5199 PLN
  • Mac Mini z czipem M1 — pierwszy stacjonarny komputer z czipem M1, czyli kompaktowy i tańszy niż ostatnio Mac Mini. Zestaw popularnych portów (Ethernet, 2x USB typu A, 2x USB typu C, HDMI 2.0, złącze słuchawkowe). Ceny rozpoczynają się od 3699 PLN.
  • Macbook Pro z czipem M1 — laptop kierowany ku profesjonalistom. Nieco cięższy, nie tak cienki, ale tylko z dwoma portami — to ten "tańszy" (bo na pewno nie "tani") wariant Macbooka Pro doczekał się wersji z czipem M1 w pierwszej kolejności. Jest Touchbar, są dwa porty Thunderbolt 3 i ma być nawet 20 godzin na jednym ładowaniu!

Z dobrych wiadomości — sporo miejsca poświęcono aplikacjom. Jeżeli myślicie o przesiadce na nowe komputery i obawiacie się o zgodność aplikacji, to spokojnie: aplikacje ze starych Maców, iPhone oraz iPad mają działać także na nowych Macbookach!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu