Apple

Nowy procesor M1 od Apple trafia również do nowego Mac mini 2020

Paweł Winiarski
Nowy procesor M1 od Apple trafia również do nowego Mac mini 2020
50

Czekaliście na nowego Maca mini? W takim razie pewnie zainteresuje Was informacja o tym, że Apple właśni zaprezentowało nową generację kompaktowego "desktopa".

Motywem przewodnim dzisiejszej konferencji Apple jest nowy, bazujący na ARM procesor M1. Najpierw firma opowiedziała o nim, później o nowym MacBooku Air, do którego trafił, znalazł też swoje miejsce w kompaktowym desktopie, czyli Mac mini.

Mac Mini 2020 z procesorem Apple M1

Podobnie jak w pokazie procesora M1, a później nowego MacBooka Air, Apple zachwalało nowego Maca mini 2020 za dużo lepsze osiągi względem poprzedniego modelu. Procesor M1 w nowym mini ma być 3x szybszy niż w poprzedniej edycji komputera. 6-krotnie zwiększyła się prędkość graficzna. I to, co Apple lubi bardzo od lat - porównania do najlepiej sprzedających się komputerów (tu akurat "PC desktops") - Mac mini 2020 ma być od nich 5x szybszy. Oczywiście Apple chwali się wykorzystaniem Neural Engine, co przełoży się na wydajność w pracy w programach graficznych czy oprogramowaniu do montażu wideo.

Przeczytaj też: Aplikacje ze starych Maców, iPhone oraz iPad na nowych Macbookach

Wizualnie na pierwszy rzut oka nie zmieniło się zbyt wiele - Mac mini 2020 wciąż zachwyca swoim małym rozmiarem.

Z tyłu komputera znajdziemy Ethernet, dwa porty Thunderbolt/USB 4, port HDMI 2.0, USB-A, złącze słuchawkowe mini-jack 3,5 mm. Sprzęt obsłuży również szybszą sieć bezprzewodową - WiFi 6.

Cena Apple Mac mini 2020

Na ile Apple wyceniło nowego Maca mini 2020? Jest aż o 100 dolarów taniej niż w poprzednim modelu. Sprzęt będzie zaczynał się od 699 dolarów. Komputer można zamówić już dziś.

Polska cena nowego Mac mini 2020 zaczyna się natomiast od 3699 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu