Telekomy

Oferty bez limitu (no limit) – Zestawienie aktualizowane na bieżąco

Grzegorz Ułan
Oferty bez limitu (no limit) – Zestawienie aktualizowane na bieżąco
129

Aktualne zestawienie dostępne pod tym adresem - Oferty na abonament/kartę bez limitu i internet mobilny – Zestawienie zbiorcze Vol. 3.

Taryfy bez limitu to już niejako codzienność wśród ofert polskich telekomów. Bezsprzecznym liderem i jednocześnie prekursorem takich ofert był przez długi czas Play, ale z czasem, w trosce o utratę klientów, pozostali gracze zaczęli prześcigać się w podobnych propozycjach.

Dziś jest już w czym wybierać u różnych operatorów. Postanowiliśmy więc zebrać je dla Was w jednym miejscu i na bieżąco aktualizować w miarę ich modyfikacji. Zupełnie nowe oferty pojawiają się już bardzo rzadko, ale za to w dotychczas istniejących wprowadzane są często drobne zmiany, a istotne z punktu widzenia osoby, która rozważa skorzystanie z tego typu ofert.

Zestawienie podzieliliśmy na 3 części:

  • oferty na czas określony (12/24 miesiące)
  • oferty na czas nieokreślony
  • oferty na kartę

Aby uprościć i ujednolicić w miarę to zestawienie, wprowadziliśmy też kilka ograniczeń. Aby dana oferta znalazła się w naszym zestawieniu wymagane jest, by w ramach jednej opłaty miesięcznej możliwe było wykonywanie nielimitowanych rozmów do wszystkich, wysyłanie nielimitowanych SMS-ów oraz przynajmniej 2 GB transferu danych, jako absolutne minimum w dzisiejszych czasach. Ponadto zebrane oferty nie dotyczą osób przedłużających umowę czy szukających ofert z telefonem.

No limit na czas określony

Odnośniki do ofert na stronach operatorów:

No limit w FM GROUP Mobile

FM GROUP Mobile doczekało się osobnej tabelki, gdyż udostępnili aż trzy plany no limit, mieszczące się w naszych wymaganiach. W tym jeden z nielimitowanym internetem (wyłącznie w telefonie).

Odnośniki do ofert na stronach operatorów:

No limit na czas nieokreślony

Odnośniki do ofert na stronach operatorów:

No limit na kartę

Odnośniki do ofert na stronach operatorów:

No limit dla dwojga

Jako osobną kategorię dodaję ofertę dla dwojga. Często zdarza się, że szukamy propozycji dla siebie i dla partnera/partnerki, Nju wprowadziło właśnie taką opcję z numerem dodatkowym za 9 zł.

Odnośniki do ofert na stronach operatorów:

W związku ze zwiększeniem pakietu danych w opcji Jeden na wszystko do 5 GB, jak słusznie zauważył mnowak, pojawiła się korzystniejsza opcja w Nju dla dwojga, gdzie za 48 zł możemy korzystać wspólnie z nielimitowanych rozmów, wiadomości i 5 GB transferu danych. Po rozłożeniu na dwie osoby, koszt takiego pakietu wyniesie 24 zł.

Warto przy tym zauważyć, że kolejna usługa im dłużej, tym lepiej po pół roku zwiększy nam ten pakiet danych do 10 GB, czyli podobnie jak w opcji Więcej internetu.

Jak widać, oferty bez limitu mocno zbliżone już są u różnych operatorów, a o wyborze konkretnego mogą decydować jedynie detale. Mam tu na myśli konkretną sieć obsługującą danego operatora, jej zasięg, obsługę klienta czy zwyczajnie osobiste preferencje i przyzwyczajenia.

Najbardziej korzystną ofertą na dziś z tego całego zestawienia wydaje się być Virgin Mobile i opcja #BEZLIMITU. Za naprawdę niewielką kwotę 29 zł, możemy korzystać bez limitu z rozmów do wszystkich, SMS-ów i 2 GB transferu danych. Jednak, gdy często korzystamy dodatkowo z wysyłania MMS-ów musimy już decydować się na trochę droższe plany u innych operatorów.

Celowo nie wspominam tu o pozornie korzystniejszej ofercie Lycamobile, który mimo, że korzysta z nadajników Plusa, więc przynajmniej w teorii ma lepszy zasięg, to nie ma w ogóle możliwości wysłania MMS-ów i nie obsługuje LTE. Warto jeszcze zwrócić uwagę, iż nasze główne telekomy mocno zbliżyły się w swoich abonamentowych ofertach no limit do tych najtańszych na rynku, tylko nadal musimy się wiązać długoterminową umową, a w zamian nie dostajemy nic ponad to, co znajdziemy w ofertach z umową na czas nieokreślony czy na kartę.

Powyższe zestawienie będziemy na bieżąco aktualizować w miarę zmian w ofertach lub w przypadku pojawienia się nowych opcji na rynku.

Aktualizacja 14 kwietnia 2015 – nowe oferty Heyah Smart na kartę i z rachunkiem, które wejdą w życie 20 kwietnia 2015 roku.

Aktualizacja 07 maja 2015 - nowa oferta Play - Formuła Smartfon Unlimited

Aktualizacja 07 maja 2015 - dodanie nowej oferty no limit Plush Mix

Aktualizacja 07 maja 2015 - dodanie nowej kategorii No limit dla dwojga

Aktualizacja 19 maja 2015 - nowa oferta Plus - JA+Nowe możliwości

Aktualizacja 03 czerwca 2015 - nowy wirtualny operator - Tel Mobile

Aktualizacja 8 czerwca 2015 - usunięcie oferty WhiteMobile (rebranding na LajtMobile i brak stacjonarnych w ofercie bez limitu) oraz Heyah non stop (brak w ofercie po wprowadzeniu nowych taryf).

Aktualizacja 11 czerwca 2015 - nowy wirtualny operator FAKT Mobile.

Aktualizacja 14 lipca 2015 - Zwiększone pakiety internetu w ofercie:

Aktualizacja 20 lipca 2015 - Zwiększony pakiet danych w Red Bull Mobile.

Aktualizacja 21 lipca 2015 - Odświeżona oferta Heyah na abonament.

Aktualizacja 19 sierpnia 2015 - Wakacyjna promocja przedłużona do odwołania w Virgin Mobile 5 GB za 29 zł.

Aktualizacja 21 sierpnia 2015 - Nowa oferta Play Formuła Unlimited na kartę.

Aktualizacja 28 sierpnia 2015 - 5 GB transferu w Nju mobile - Jeden na wszystko.

Aktualizacja 10 września 2015 - Zwiększone pakiety danych w Formuła Smartfon Unlimited w Play.

Aktualizacja 29 października 2015 - Nowe plany no limit w FM Group Mobile Best MOVE free.

Aktualne zestawienie ofert na internet mobilny: Zbiorcze zestawienie w tabelce z sortowaniem

Foto SIM card on the smart phone via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobileaktualizowane