Smartfony

Najpopularniejszy smartfon świata? Niespodziewany nowy lider

Albert Lewandowski
Najpopularniejszy smartfon świata? Niespodziewany nowy lider
14

Co jakiś czas możemy sprawdzić wyniki sprzedaży smartfonów na całym świecie. Ostatnie takie zestawienie wygrał budżetowy Xiaomi Redmi 5A, a tuż za nimi uplasowały się iPhone'y. Kto tym razem zwyciężył?

Walka na dziesiąte części

Wiele mówi się o tym, że flagowe urządzenia są za drogie. W przypadku elektroniki, elementu stanowiącego także wyznacznik prestiżu, wcale nie ma pojęcia zbyt kosztownego, o czym najlepiej świadczy sukces iPhone’a X, który podniósł poprzeczkę na ponad cztery tysiące złotych. Co najdziwniejsze, w skali świata w pierwszej dziesiątce znajdziemy kilka modeli tego typu.

Przejdźmy już jednak do samego zestawienia. W kwietniu 2018 roku według danych Counterpoint Research najpopularniejsze na całym świecie były ex aquo dwa modele: Samsung Galaxy S9 oraz Samsung Galaxy S9+. Osiągnęły one po 2,6% udziału. Zważywszy na to, że było to pierwszy miesiąc ich dostępności to żadne zaskoczenie, choć akurat fakt, że obydwa cieszą się tak dużą popularność jest już godny odnotowania. Jednocześnie Koreańczykom udało się pokonać Apple i udowodnić inwestorom, że nadal są bezapelacyjnie najwięksi w segmencie sprzętu z Androidem.

Samsung vs. Apple: Część n-ta

Dalej znajdziemy kolejny duet eq aquo: iPhone X oraz iPhone 8 Plus. To doskonale pokazuje, że klienci nie zawsze koniecznie chcą rezygnować z fizycznego przycisku z Face ID na rzecz bezramkowego telefonu w znacznie wyższej cenie. Zdobyły one po 2,3% udziału. Za nimi pojawił się iPhone 8 z rezultatem 2,2%. Na szóstej lokacie uplasował się zwycięzca z marca, tj. Xiaomi Redmi 5A. Budżetowy model o świetnym stosunku ceny do oferowanych możliwości jest bardzo chętnie wybierany, jednak teraz jego popularność nieco spadła.

Siódma lokata należy do iPhone 6, na ósmej znalazły się Xiaomi Redmi 5 Plus / Note 5, na dziewiątej – iPhone 7, a zestawienie zamyka Samsung Galaxy S8. To wszystko najlepiej odzwierciedla, że na świecie liczą się przede wszystkim trzy firmy: Samsung, Apple i Xiaomi. Huawei niby też jest jednym z gigantów, ale sądzę, że finalnie wyprzedzi go ostatni z wymienionych.

Kogo obstawiacie na lidera kolejnych miesięcy?

źródło: Sammobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu