BlackBerry

Blackberry przedstawia KEY2 — nowy smartfon, który ma być odrodzeniem legendy

Kamil Świtalski
Blackberry przedstawia KEY2 — nowy smartfon, który ma być odrodzeniem legendy
3

BlackBerry zapowiada nowy smartfon z fizyczną klawiaturą — tym razem jednak napędzany Androidem 8.1. Co chce nam zaoferować Blackberry KEY2?

Czasy świetności Blackberry ma już za sobą, ale wcale nie oznacza to, że firma się poddaje i składa broń — nic z tych rzeczy. Firma robi co tylko w jej mocy, aby wrócić do gry. I z tej okazji zapowiada właśnie nowy smartfon: Blackberry KEY2, który niejako powraca do korzeni i oferuje wszystko to co fani marki lubią najbardziej — z fizyczną klawiaturą na czele.

Blackberry KEY2: Android 8.1, fizyczna klawiatura i podwójny aparat

Rynek smartfonów jest na tyle nasycony, że kolejnym sprzętom jest na nich coraz trudniej — ale kto wie, może kult BB da KEY2 nieco forów. Urządzenie działać będzie w oparciu o Androida 8.1, podwójną kamerkę (12MP), a twórcy chwalą się także klawiszem Speed Key, pozwalającym na natychmiastowy dostęp do najczęściej przez nas używanych funkcji czy kontaktów.

Elegancka aluminiowa obudowa Serii 7 zapewnia dodatkową trwałość: ta konstrukcja obudowy to minimalistyczny wygląd przy jednoczesnym zwiększeniu wytrzymałości. Przyjemny w dotyku tył telefonu posiada gustowny wzór kryształów, a jednocześnie zapewnia większą przyczepność i komfort użytkowania. BlackBerry KEY2 posiada udoskonaloną inteligentną klawiaturę oraz 4,5-calowy ekran dotykowy, 2,5D Corning® Gorilla® Glass, który gwarantuje większą odporność na zadrapania i tworzy bardziej spójną konstrukcję oraz wygląd pozbawiony obramowania.

Rozwinięta klawiatura została zaprojektowana w taki sposób, aby pisanie było szybsze i łatwiejsze, a KEY2 posiada nowe funkcje, która odróżniają ten smartfon BlackBerry od poprzedników. Wysokość klawiszy BlackBerry KEY2 została zwiększona o 20 procent, co zapewnia wygodniejsze i dokładniejsze pisanie, a nowe matowe wykończenie przycisków oraz ich smukła konstrukcja zapewniają optymalny odstęp między klawiszami. Klawiatura posiada również czytnik linii papilarnych, co zapewnia lepszą reakcję dotykową i wygodniejszą obsługę.

— czytamy w informacji prasowej. 

Blackberry KEY2 sprzedawany będzie z 6GB pamięci RAM — a dostępny będzie w dwóch wariantach: 64 oraz 128 GB. Nie zabraknie w nim także slotu na kartę SD, całość zaś napędzać będzie Snapdragon 660. Nie zabraknie tam również funkcji szybkiego ładowania (Quick Charge 3.0) oraz USB-C.

Szczerze mówiąc — nie wierzę w to, aby BB KEY2 zawojował rynkiem, ale kto wie — regularnie słyszymy o tym, jak bardzo użytkownicy tęsknią za fizycznymi klawiaturami w smartfonach. Może to faktycznie dobry moment by wypełnić tę niszę? Problemem jednak jest cena — sprzęt w Europie kosztować będzie 649 Euro...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu