Seriale

Jakie są najlepsze seriale i ile czasu zajmie ich obejrzenie? Znamy odpowiedzi!

Konrad Kozłowski
Jakie są najlepsze seriale i ile czasu zajmie ich obejrzenie? Znamy odpowiedzi!
3

Pytania o najlepsze seriale padają nieustannie, bo każdy chce obejrzeć coś naprawdę dobrego. Drugim pytaniem, jakie powinniśmy zadać, to ile czasu zajmie zobaczenie całości, by móc zaplanować seanse. Oto odpowiedzi.

Znajdujemy się w szczytowym momencie dla rynku seriali. Jeszcze nigdy nie produkowano ich tak dużo, ale zdaniem wielu osób obserwujących branżę taki stan nie będzie utrzymywał się bez końca, bo za jakiś czas zauważymy mniejsze inwestycje i spadek popularności wybranych platform VOD oraz stacji. Rynek, a dokładniej konsumenci, nie będą w stanie chłonąć tak wiele treści, co zresztą widoczne jest już teraz - prawie każdy przytłoczony jest liczbą seriali, które chciałby obejrzeć. Nie mamy czasu być na bieżąco, nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich premier, które nas interesują, o nadrabianiu zaległości nie wspominając.

Pytamy Disney o premiery online w Polsce i wiszącą nad branżą rewolucję

Nie tylko nowości. Wiele seriali warto nadrobić

Rodzina Soprano (HBO)

A przecież właśnie wśród już wyemitowanych i zakończonych produkcji znajduje się ogrom perełek, które są znacznie bardziej warte naszego czasu, aniżeli część nowych tytułów, które pojawiają się każdego tygodnia. Kilkukrotnie przyglądaliśmy się najlepszym serialom na danych platformach, by ułatwić Wam ich odnalezienie i oglądanie, natomiast dzisiaj przyjrzymy się najwyżej ocenianym tytułom w globalnym serwisie IMDb.

Wzrusza i bawi, ale to może nie wystarczyć. Co w duszy gra – recenzja

Pod uwagę zostały wzięte tylko seriale, które doczekały się minimum 250 tysięcy(!) ocen od widzów, co raczej pozwala ocenić serial obiektywnie. Nie wyznajemy zasady, że miliony much nie mogą się mylić, bo dobrze wiemy, że gust i oczekiwania widza są kwestią indywidualną, ale jest duża szansa, że spodobają Wam się te zazwyczaj dobrze przyjęte i ogólnie wysoko oceniane seriale.

Najlepsze (najdłuższe seriale) - TOP 10

Picodi przygotowało takie zestawienie wraz z infografiką, na której mamy szansę przyjrzeć się aż 43 tytułom, wśród których nie brakuje produkcji ze średnimi ocenami zbliżającymi się do najwyższej oceny w skali (9,4/10), a na całość składają się tyle te, których średnia przekroczyła 8,0 (choć większość zbliża się do 9). Nie bez znaczenia jest też aspekt czasowy, czyli liczba i długość trwania odcinków, co przekłada się na sumaryczny czas potrzebny na zapoznanie się z całością, czyli wszystkimi aktualnie dostępnymi odcinkami.

Fatalna wpadka HBO Max. Zamiast Toma i Jerry'ego włączałą się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Nic więc dziwnego, że na czele stawki - pod względem czasu trwania całości - znaleźli się "The Simpsons" liczący blisko 700 odcinków. To przekłada się na ponad 320 godzin ciągłego seansu, czyli około dwóch tygodni oglądania bez przerw. Nieco mniej, bo 245 godzin potrwa seans "Nie z tego świata", którego odcinki są dłuższe, ale jest ich mniej, bo 327. W czołówce pod względem czasu trwania znalazły się też "Dr House", "The Walking Dead", "Miasteczko South Park", "W garniturach", "Teoria wielkiego podrywu" czy "Współczesna rodzina".

Nie zabrakło też klasyków pokroju "Lost - Zagubieni", "Przyjaciele", "The Office" czy "Dexter". I nadal obracamy się w towarzystwie seriali, których obejrzenie w całości (do ostatniego dostępnego właśnie odcinka) zajmie nam ponad 80 godzin. Do tej granicy zbliżają się "Rodzina Soprano", "American Horror Story", a około 70 godzin zajmą Wam "Gra o tron" oraz "Kroniki Seinfelda".

Najlepsze seriale - ile czasu zajmie obejrzenie?

Długość serialów uzyskaliśmy poprzez zsumowanie długości każdego pojedynczego odcinka. Uwzględniliśmy sezony i odcinki wyemitowane przed marcem 2021 roku. Seriale oznaczone gwiazdką wciąż trwają lub zostały dla nich potwierdzone kolejne sezony.

Nowość Netfliksa, które nie mogę się doczekać – „Kobieta w oknie” z datą premiery

Jedne z najwyżej ocenianych, ale trwających znacznie krócej seriali, to "Czarnobyl" w sumie liczący niecałe 6 godzin, lecz ze średnią ocen 9,4. Tak samo oceniane są "Kompania braci" (prawie 10 godzin) oraz "Breaking Bad" (niemalże 50 godzin). Przygotowany przez Picodi ranking może być więc sposobem na wybranie nie tylko najlepszych seriale, ale także dobieranie ich na podstawie czasu potrzebnego na obejrzenie całości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu