Seriale

Netflix przygotuje serial animowany o Asteriksie i Obeliksie. Premiera w 2023

Kamil Świtalski
Netflix przygotuje serial animowany o Asteriksie i Obeliksie. Premiera w 2023
2

Lubicie komiksowe ekranizacje przygotowane na zlecenie Netflixa? Już za dwa lata w katalogu serwisu pojawi się serial animowany o przygodach Asteriksa i Obeliksa!

Opowieści o Asteriksie i Obeliksie liczą sobie już kilkadziesiąt lat — bohaterowie zadebiutowali na kartach komiksów już w latach 60. ubiegłego wieku i po drodze doczekali się co najmniej kilku wyśmienitych wcieleń na dużym ekranie. Dotychczas jednak nie było żadnego serialu, ale wkrótce się to zmieni. Netflix zamówił właśnie pierwszy sezon animowanej serii, za reżyserię którą odpowiadać będzie twórca Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra - Alain Chabat.

Na tę chwilę nie wiemy o produkcji zbyt wiele, ale zapowiedziano że pierwszy sezon serialu opowiadać będzie historię znaną z komiksu Walka wodzów (1966), która doczekała się już częściowej ekranizacji w postaci filmu animowanego Wielka bitwa Asteriksa (1989).

Rzymianie z obozu Rabarbarum podejmują kolejną próbę rozprawienia się z mieszkańcami wioski Asteriksa. Pragną wykorzystać galijski zwyczaj, zwany walką wodzów, zgodnie z którym wyzwany wódz nie może odmówić udziału w pojedynku, a w razie przegranej przekazuje władzę nad swoim plemieniem zwycięzcy. Plan zakłada zwycięstwo wodza wioski Serum, Kolaboriksa (w pełni im podporządkowanego), nad Asparanoiksem.

Jednocześnie Rzymianie urządzają zasadzkę, chcąc ująć druida Panoramiksa i tym samym pozbawić Asparanoiksa wsparcia w postaci magicznego napoju. Dzięki czujności Asteriksa i Obeliksa Rzymianie zostają przepędzeni, ale w ferworze walki Panoramiks zostaje przygnieciony menhirem Obeliksa. W wyniku wypadku druid traci zmysły i pamięć. 

Źródło: Wikipedia

Nad serią pracować będzie nie tylko Alain Chabat, ale pieczę trzymać będzie także Alain Goldman z Legende Films. Smutna wiadomość jest taka, że na serial przyjdzie nam poczekać jeszcze dwa lata. Premiera przygód Asteriksa i Obeliksa na Netflix zapowiedziana została na 2023 rok.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu