Seriale

Nadchodzące polskie seriale - oto, na co warto czekać

Konrad Kozłowski
12

Ostatnie dwa lata to naprawdę udany okres dla polskich seriali, a dzięki nadchodzącym produkcjom najbliższe miesiące mogą ten stan podtrzymać. Oto produkcje, na które warto zwrócić uwagę.

Pułapka - 2. sezon

Zeszłoroczna premiera Pułapki miała być początkiem nowego rozdziału dla TVN-u. Zapowiadano tworzenie krótszych, ale lepszych jakościowo seriali, lecz produkcja z Agatą Kuleszą w roli głównej nie sprostała do końca oczekiwaniom. Oglądalność jednak dopisała i 2. sezon będziemy oglądać od września. Główną bohaterką jest Olga Sawicka, pisarka i autorka książek kryminalnych. Podczas poszukiwań inspiracji do nowego tytułu natrafia na sprawę nastoletniej dziewczyny z domu dziecka, ale okazja do zdobycia materiałów okazuje się być pułapką z intrygą z przeszłości.

Motyw

Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki to główna obsada nowego serialu TVN-u. Miejscem akcji jest Gdańsk, gdzie dochodzi do zbrodni. By ją rozwiązać trzeba będzie sięgnąć po wydarzenia z przeszłości i poznać skrzętnie skrywane tajemnice siegająće lat 80., które mamy odwiedzić w retrospekcjach. Poza wymienionymi aktorami na ekranie zobaczymy Andrzeja Konopkę, Magdalenę Walach, Olgę Bołądź oraz Adama Ferencego. Premiera serialu wiosną 2020.

Fot. TVN

Żmijowisko

Powieść Wojciecha Chmielarza to baza jednego z nadchodzących seriali CANAL+. Powstanie 8 odcinków, a z obsady - jak na razie - znamy tylko aktora, który zagra główną postać: jest nim Paweł Domagała. Książka Chmielarza opowiada o przyjaciołach ze studiów, dziś trzydziestolatków, którzy wybierają się na coroczny wyjazd w wakacje ze swoimi rodzinami. Podczas jednej z imprez niemal dochodzi do utonięcia, po czym następuje solidna kłótnia, a następnego dnia bez śladu znika córka jednej z par. Rok później jeden z uczestników wydarzeń wróci do Żmijowisk w celu odszukiwania zaginiętej dziewczyny.

Polskie seriale godne polecenia [lista]

Fot. Canal+

Król

CANAL+ oprze drugi ze swoich seriali na książce Szczepana Twardocha pt. Król. Odnośnie fabuły myślę, że najlepiej będzie pozwolić stacji samej zapowiedzieć produkcję:

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Fot. Canal+

Reżyserią zajmie się Jan P. Matuszyńki, a na ekranie zobaczymy Michała Żurawskiego (główna rola, jako Jakub Szapira), Magdaleną Boczarską, Borysa Szyca i Arkadiusza Jakubika. Pełna obsada to: Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski, Aleksandra Konieczna, Masza Wągrocka, Mikołaj Kubacki, Barbara Kurzaj, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Michał Kowalski, Andrzej Szeremeta, Krzysztof Rogucki, Wojciech Urbański.

Mały zgon

Jeśli jesteście fanami Breaking Bad, Fargo lub Ozark, to mam dla Was dobre wiadomości. Juliusz Machulski wspominając właśnie te produkcje zapowiada swój serial realizowany dla CANAL+. Poprzeczka będzie więc zawieszona bardzo wysoko. Mały Zgon” to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. 

Z twórcą Seksmisji i Kilera współpracują Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), zaś w obsadzie znaleźli się Anna Seniuk, Katarzyna Herman, Jacek Koman, Karolina Gorczyca, Grzegorz Przybył, Karolina Porcari, Julia Wyszyńska, Grzegorz Mielczarek.

Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

Najpopularniejsze seriale wśród polskich internautów

Wataha - 3. sezon

Tym razem czas oczekiwania na nowy sezon Watahy będzie zdecydowanie krótszy. Wiemy, że nowa seria zadebiutuje na HBO i HBO Go jeszcze w tym roku i podjęte zostaną dotychczas nierozwiązane oraz nowe wątki. Nie zabraknie także nowych postaci, a w jedną z nich wcieli się Borys Szyc. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski powrócą do swoich ról. Za reżyserię wszystkich nowych odcinków odpowiadają Olga Chajdas i Kasia Adamik, które należały do zespołu czterech reżyserek odpowiedzialnych za serial Netfliksa 1983.

Oficjalna zapowiedź 3. sezonu Watahy brzmi: Na granicy nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce.  Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie, Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady. Rebrow ponownie stanie przed trudnym wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu