Seriale

Świetne wieści dla fanów sci-fi i nie tylko - The Expanse z 5. sezonem!

Konrad Kozłowski
Świetne wieści dla fanów sci-fi i nie tylko - The Expanse z 5. sezonem!
11

To raczej nie była formalność, ale 5. sezon The Expanse staje się faktem, bo Amazon potwierdził jego powstanie.

The Expanse - 5.sezon potwierdzony

Jednak trzeba przyznać, że takich zwrotów akcji w przypadku tego serialu nie spodziewał się nikt. Po tym jak stacja SyFy zrezygnowała z The Expanse po 3. sezonie, fani nie odpuścili i robili wszystko, by zwrócić uwagę innych stacji i platform. Ich działania przyniosły efekty, bo sam CEO Amazonu, Jeff Bezos, z uśmiechem na twarzy ogłosił - niby to przypadkiem - że prawa do serialu zostały przejęte przez Prime Video i The Expanse będzie kontynuowane. Niedługo później otrzymaliśmy pierwsze informacje o rozpoczęciu prac nad 4. sezonem, sporo materiałów z planu, by kilka dni temu ujrzeć zwiastun i poznać datę premiery.

4. sezon The Expanse trafi na Prime Video dokładnie 13 grudnia, więc od premiery aż 10 nowych odcinków dzieli nas ponad pięć miesięcy. Mimo to, Amazon ogłosił już teraz, że 5. sezon serialu powstanie. Doszło do tego podczas wydarzenia TCA 2019. W tym samym miejscu zapowiedziano powstanie 2. sezonu Carnival Row - serial fantasy - którego pierwsza seria zadebiutuje na Prime Video 30 sierpnia.

The Expanse - wszystkie sezony serialu sci-fi po polsku na Prime Video

4. sezon The Expanse - data premiery i zwiastun

The Expanse to tak zwana space opera, której akcja dzieje się kilkaset lat w przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować Układ Słoneczny. Nieudany proces terraformacji Marsa, konflikt w Pasie Asteroid i przeludnienie na Ziemi sprawiają, że te rozwinięte technologicznie światy walczą, każdy na swój sposób, o przetrwanie i/lub uznanie innych.  Głównym miejscem akcji będzie planeta Ilus, która jest jedną z tysięcy nowych planet, do której dostęp zyskała ludzkość wskutek wydarzeń w poprzednich sezonach. Amazon opublikował nawet 6-minutowe wideo zawierające scenę lądowania bohaterów serialu na Ilus.

Można śmiało zakładać, że 5. sezon The Expanse będzie opierał się na piątej książce z serii o tym samym tytule autorstwa Jamesa S.A. Corey'a. Jej tytuł to Gry Nemezis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu