Filmy

Najważniejsze premiery sierpnia - co obejrzeć w przyszłym miesiącu?

Konrad Kozłowski
Najważniejsze premiery sierpnia - co obejrzeć w przyszłym miesiącu?
3

Druga część wakacji przed nami, a w niej kilka ciekawych premier w kinie, na VOD i w telewizji. Jakie seriale i filmy warto wpisać w swój kalendarz premier? Oto najciekawsze z nowości sierpniu.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Szybcy i wściekli to seria, która rozpoczęła się aż 18 lat temu, a teraz oprócz głównych części, w kinach będą gościć także tak zwane spin-offy, czyli filmy rozgrywające się w tym samym świecie, lecz z pobocznymi (choć nie do końca w tym przypadku) bohaterami. Ostatnie produkcje mają raczej mało wspólnego z filmami z początku, ale gromadzą całe mnóstwo ludzi w kinach (8. część zarobiła najwięcej w historii) - przesadzone akcyjniaki oglądają się po prostu świetnie. Teraz nadszedł czas na Luke'a Hobbsa (The Rock) i Decarda Shaw (Jason Statham), którzy będą musieli połączyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi anarchiście Brixtonowi (Idris Elba).

Data premiery Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw w kinach: 2 sierpnia

Toy Story 4

Po premierze drugiej części Toy Story mało kto wierzył, że animacja powróci, ale tym razem - po tym jak Toy Story 3 okazało się ogromnym sukcesem - plany Disney nie mogłby być inne. Chudy, Buzz i cała reszta paczki powraca do kin i nie brakuje nowych postaci. Wśród nowych zabawek Bonni pojawia się Sztuciek (Forky), który nada codzienności reszty drużyny zupełnie nowy wymiar. Chudy przekona się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki...

Premiera Tory Story 4 w kinach 9 sierpnia

Pewnego razu... w Hollywood

Najnowszy film Quentina Tarantino jeszcze nie dotarł do Polski, a w USA okazuje się najlepiej oglądaną produkcją wśród dotychczasowych dokonań reżysera. W weekend otwarcia do kin wybrało się około 40 mln widzów. Ci na pewno byli ciekawi jak Tarantino przedstawił karierę aktora serialowego Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) i jego przyjaciela Cliffa Bootha (Brad Pitt), który jest kaskaderem. Akcja Pewnego razu... w Hollywood rozgrywa się w 1969 roku i pokazuje jak aktorzy starają się odnaleźć w zmieniających się reliach przemysłu filmowego. Oprócz wspomnianych DiCaprio i Pitta w filmie wystąpili Al Pacino, Margot Robbie, Damian Lewis oraz Rafał Zawierucha wcielający się w Romana Polańskiego.

Data premiery Pewnego razu... w Hollywood w kinach: 16 sierpnia

Sierpień na Netflix - co nowego? Nowe filmy i seriale [lista]

Świat w ogniu

Oprócz Jamesa Bonda, Ethana Hunta, czy Jacka Ryana oraz Jasona Bourne'a w kinach możemy oglądać serię filmów z Mike'em Banningiem. Agent odpowiedzialny za bezpieczeństwo prezydenta USA zostaje oskarżony o zwrócenie się przeciwko swojemu krajowi i przeprowadzenie zamachu na głowę państwa. By oczyścić swoje imię będzie zmuszony do odnowienia kontaktu i współpracy z dawno nie widzianym ojcem. W filmie wystąpili między innymi Gerard Butler, Morgan Freeman, Jada Pinkett Smith, Lance Reddick i Tim Blake Nelson. Za kamerą stanął Ric Roman Waugh. Wcześniejsze odsłony z serii noszą tytuły Olimp w ogniu i Londyn w ogniu.

Data premiery filmu Świat w ogniu w kinach: 23 sierpnia

Ciemny kryształ: Czas buntu

Louis Letterier, odpowiedzialny za takie filmy jak "Iluzja", "Starcie tytanów" i "Incredible Hulk", przygotował dla Netflix dziesięcioodcinkowy serial będący prequelem do filmu fantasy z 1982 roku. Film opowiadał o ostatnim z rasy Gelfingów o imieniu Jen, który wyruszył na misję odnalezienia resztek niemalże zniszczonego Ciemnego Kryształu będącego jedynym sposobem na powstrzymanie szerzącego się niepokoju i chaosu. Ciemny kryształ: Czas buntu ponownie zabiera widzów na planetę Thra, gdzie trójka młodych Gelflingów odkrywa przerażającą prawdę o mocy Skeksów i wyrusza w epicką podróż, aby rozpalić płomień rebelii i ocalić świat od zagłady. Produkcja Netflixa zrealizowana została z wykorzystaniem klasycznych technik lalkowych i nowatorskich efektów specjalnych.

Data premiery serialu Ciemny kryształ: Czas buntu na Netflix: 30 sierpnia

MINDHUNTER - 2. sezon

Zamiast rocznej przerwy, Netflix kazał nam czekać dwa lata na kontynuację jednego z najbardziej udanych swoich seriali. Mindhunter, nad którym czuwa David Fincher, to serial opowiadający o dwóch agentach FBI, którzy dali początek działowi behawiorystyki w agencji i utworzyli wyrażenie seryjny zabójca. Wiemy, że w drugim sezonie główni bohaterowie powrócą, wraz z kilkoma przesłuchiwanymi przez nimi więźniami, ale potwierdzone zostało także, że w nowych odcinkach zobaczymy Charlesa Mansona, w którego wcielił się Damon Herriman grający tę samą postać w Pewnego razu w... Hollywood u Quentina Tarantino. Drugi sezon będzie liczył 8 odcinków, a autor książki Mindhunter twierdzi, że Netflix planuje aż 5 sezonów serialu.

Data premiery 2. sezonu Mindhunter na Netflix: 16 sierpnia

Terror - 2. sezon

Pierwszy sezon serialu Terror okazał się solidną niespodzianką. Produkcja AMC zaskoczyła rozmachem i klimatem, gdyż odtworzenie warunków z wyprawy Królewskiej Marynarki Wojenne w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego (a właściwie starań o ujście z życiem) potrafiło zmrozić krew w żyłach. Ujemna temperatura potrafiła być odczuwalna podczas domowego seansu, ale teraz nadszedł czas na zmianę klimatu. Drugi sezon zabierze nas w okres II wojny światowej i skupi się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma. Drugi sezon będzie mieć podtytuł Terro: Dzień Hańby.

Premiera 2. sezonu serialu Terror: Dzień Hańby na AMC 15 sierpnia o 22:00. Pierwszy sezon możecie oglądać na Prime Video.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu