Seriale

5 seriali, które obejrzycie tylko dlatego, że zostały uratowane

Konrad Kozłowski
5 seriali, które obejrzycie tylko dlatego, że zostały uratowane
1

Decyzja o anulowaniu serialu przez stację lub serwis VOD wcale nie oznacza, że nie powstaną nowe odcinki. Wielokrotnie projekty były przejmowane przez inne podmioty, które kontynuowały rozpoczętą historię. Takich seriali było całkiem sporo, a poniżej wymienione możemy Wam szczerze polecić.

The Expanse

Ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny, ale takie sukcesy nie gwarantują pokoju. Raczej wręcz przeciwnie. Nieudany proces terraformacji Marsa, konflikt w Pasie Asteroid i przeludnienie na Ziemi sprawiają, że te rozwinięte technologicznie światy walczą, każdy na swój sposób, o przetrwanie i/lub uznanie innych. The Expanse to serial oparty na serii ksiązek o tym samym tytule autorstwa Jamesa S.A. Coreya. Stacja SyFy zrezygnowała z niego po 3. sezonach pomimo świetnego odbioru i ogromnej bazy fanów. Ci zorganizowali kilka głośnych akcji, w tym przelot samolotu nad siedzibą firmy Amazon. Niedługo później CEO giganta Jeff Bezos ogłosił przejęcie praw i rozpoczęcie prac nad nową serią. 4. sezon trafi na Prime Video już 13 grudnia. Teraz możecie oglądać wszystkie trzy poprzednie sezony The Expanse po polsku.

Co za niedosyt! 5 seriali, które powinny dostać nowe odcinki

The Killing

Jeden z moich ulubionych seriali zabiera nas do deszczowego Seattle, gdzie najwyraźniej nie sprzedają parasolek. Albo bardzo trudno je dostać. W każdym razie The Killing to serial stacji AMC, która po emisji 3. sezonu nie zdecydowała się na kontynuację historii, którą po dłuższej przerwie podchwycił Netflix. Odkupił prawa do całego serialu, nakręcił zamykajacy całość 4. sezon, który jest w mojej ocenie po prostu świetny. Później słuch po tym serialu zaginął, w USA prawa do The Killing przejął Amazon i w tamtym regionie można oglądać serial na Prime Video. Premiera w Polsce? Wciąż drążę temat i wyczekuję.

Lucyfer

Po tym jak FOX wyprodukował i wyemitował trzy sezony Lucyfera, stacja podjęła decyzję o anulowaniu. Do gry wkroczył Netflix i pozwolił Lucyferowi Morningstarowi, znudzonemu życiem w piekle diabłowi, nadal współpracować z policją w Los Angeles. Jak uratowano serial? Co ciekawe oceny i oglądalność nie były najwyższe, ale oddani fani zrobili wystarczająco dużo zamieszania, by zwrócić uwagę serwisu i wyprosić nowe odcinki. Nie zdziwiłbym się też, gdyby globalna dystrybucja serialu pokazała Netfliksowi jak bardzo popularny jest serial na świecie.

Brooklyn 99

Wystarczyło pięć sezonów, by FOX wyrzucił ze swojej ramówki sitcom Brooklyn Nine Nine. Serial z Andym Sambergiem w roli głównej zbudował wokół siebie niemałą grupę fanów, którzy przecierali oczy ze zdumienia, gdy dotarła do nich informacja o anulowaniu serialu. Wtedy NBC zdecydowało, że zainwestuje w produkcję szóstego sezonu, a ten wyemitowano na początku tego roku. Serial możecie oglądać w Polsce na Netflix.

5 seriali, które warto oglądać bez ostatniego odcinka

Designated Survivor

Survivor to po angielsku osoba, która pozostała przy życiu, a to słowo w przypadku tego tytułu ma też znaczenie symboliczne, bo serial przetrwał rezygnację stacji ABC, która porzuciła Designated Survivor po dwóch sezonach. Netflix bardzo szybko przejął projekt z Kieferem Sutherlandem w roli głównej i nakręcił 3. sezon. Co ciekawe, najnowsze wieści sprzed kilkudziesięciu godzin wskazują na to, że również Netflix nie będzie kontynuował tej historii, co ma wynikać z nowej strategii stosowanej przez serwis, a ta zakłada stawianie na nowe produkcje, zamiast reaktywacji skończonych tytułów.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu