Microsoft

Zapomnijcie o MacBookach. Trzy nowe Surface Microsoftu zapowiadają się znakomicie

Konrad Kozłowski
Zapomnijcie o MacBookach. Trzy nowe Surface Microsoftu zapowiadają się znakomicie
44

Już jutro odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona komputerom z linii Surface, ale w jej przeddzień poznaliśmy jeden zupełnie nowy komputer oraz odświeżone Surface Laptop 2 i Surface Pro 7.

Pierwsza niespodzianka: Surface z układem ARM

Czy poznaliśmy wszystkie niespodzianki, jakie przygotował dla nas Microsoft? Mam nadzieję, że nie, choć skala przecieku jest naprawdę spora. Nie tylko poznaliśmy niektóre z kluczowych cech komputerów pod względem specyfikacji, to w Sieci - za sprawą niezawodnego Evana Blassa - znalazły się świetnej jakości grafiki prezentujące nowe produkty. Wśród nich znalazły się oczywiście Surface Laptop 3 oraz Surface Pro 7, ale dodatkowo po raz pierwszy ujrzeliśmy tajemniczy sprzęt 2 w 1, który ma posiadać w środku układ ARM.

Surface Pro 6 – recenzja. Gdzie jest konkurencja?

Ten miał powstać we współpracy z Qualcommem i opierać się na jednym z nowszych procesorów 8cx, a dodatkowym atutem całości miałby być moduł LTE. Nie widzieliśmy ostatnio na rynku zbyt wielu tabletów z Windowsem i procesorem ARM, dlatego jeśli Microsoft przygotowuje premierę takowego, to musiał nastąpić jakiś konkretny postęp, bo dotychczasowe urządzenia tego typu nie były w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom, głównie pod względem wydajności.

Surface Laptop 2 – recenzja. Ekran w tym laptopie to mistrzostwo

Surface Laptop 3 z ekranem 15 cali. Smuklejszy Surface Pro 7 z USB-C

A wiemy już od dawna, że Windows 10 i Microsoft potrzebują takiego rozwiązania, by móc znacząco wydłużyć czas pracy komputerów bez ładowarki, ponieważ w tej kwestii jest całkiem spore pole do popisu dla linii Surface. Sam tablet ma znacznie bardziej obłe kształty, niż Surface Pro i zdecydowanie węższe ramki. Klawiatura zdaje się posiadać podobny mechanizm dockowania, co ta w Surface Pro i zdjęcia produktów potwierdzają istnienie czarnej wersji kolorystycznej obudowy.

Raczej mało prawdopodobne jest, by Surface Laptop 3 doczekał się tylko nowej, 15-calowej wersji, natomiast do tej pory nie słyszeliśmy zbyt wiele na temat odświeżonego modelu z ekranem 13,5 cala. Wiemy jednak, że 15-calowa edycja ma po raz pierwszy w historii tego modelu układ AMD. Poza tym, udostępnione przez Blassa grafiki potwierdzają nieobecność materiału Alcantara w Surface Laptop 3. To wcale nie przesądza jednak faktu, że Microsoft całkowicie wycofał się z tego charakterystycznego dla linii Surface elementu.

Najmniej zmian najwyraźniej dotknie Surface Pro 7, który względem poprzednika ma być smuklejszy i posiadać złącze USB-C, które zastępuje DisplayPort. Nie wiadomo, czy jednocześnie w tablecie pojawi się wsparcie dla Thunderbolta, ale byłaby to bardzo miła niespodzianka.

Tym, czego zabrakło w dotychczasowych przeciekach i nieoficjalnych zapowiedziach, jest Surface Book 3. Dwie poprzednie generacje nie różniły się drastycznie od siebie, dlatego tym razem szczerze liczymy, że odstęp pomiędzy ekranem i klawiaturą po zamknięciu pokrywy zostanie zażegnany. W obecnej sytuacji można powiedzieć tylko, że Microsoft tak pilnie strzeże tajemnicy na temat tego produktu albo jego premiera wcale nie nastąpi jutro. Byłaby to wielka szkoda, bo po zeszłorocznej dość cichej konferencji Microsoftu liczyłem, że tym razem podczas transmisji live doczekamy się prawdziwych fajerwerków - solidnej aktualizacji Surface Pro, Surface Laptopa i Surafce Booka, a także czegoś zupełnie nowego.

Komputer Surface z dwoma ekranami?

Surface Book 2 - recenzja. Microsoft znowu podniósł poprzeczkę

Czy doczekamy się też prawdziwego dynamitu, jakim byłby dwuekranowy Surface? Blass twierdzi, że takowy zostanie pokazany, a skoro tak mówi, to być może jeszcze przed jutrem pokaże go nam na zdjęciach?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu