Microsoft

Najlepsze zastosowanie dla telefonu od Microsoftu do... kontroler od Xboxa?

Krzysztof Rojek
Najlepsze zastosowanie dla telefonu od Microsoftu do... kontroler od Xboxa?
6

Microsoft Surface Duo zyskuje nową funkcję. Będzie można na nim grać z xCloud jak na Nintendo 3DS.

Po niezbyt udanym romansie z Nokią, Microsoft w 2020 r. powrócił na arenę smartfonów. Niestety, zamiast oczekiwanego przez wielu wejścia na salony w glorii i chwale, premiera Surface Duo, pierwszego urządzenia firmy z systemem Android, raczej nie będzie mogła być zaliczona do udanych. Składany smartfon był  drogi i zdecydowanie nie został wyposażony jak na jego cenę przystało, a dodatkowo - dręczony jest licznymi błędami oprogramowania. Jakby tego było mało, smartfon lubi sobie pęknąć w okolicy gniazda USB. To wszystko nakłada się na fakt, że generalnie składane smartfony na rynku przyjęły się tak sobie i bardzo, ale to bardzo potrzebują uzasadnić swoją formę funkcjonalnością, która przyciągnęłaby klientów. Dla Microsoft Surface Duo jedną z takich funkcji może być bycie akcesorium do konsoli.

Microsoft Surface Duo i jego dwa ekrany pozwolą grać jak na Nintendo 3DS

Microsoft zastosował inny pomysł na składany ekran niż Samsung czy Motorola, dzięki czemu jego urządzenie (przynajmniej pod tym kątem) jest zdecydowanie trwalsze. Dlatego też lepiej nadaje się więc chociażby do grania.  Microsoft postanowił to wykorzystać, aktualizując swoją aplikację xCloud w taki sposób, by jak najlepiej współpracowała z Surface Duo. Teraz w ponad 50 tytułach, w które można zagrać przez Xbox Cloud Gaming właściciele telefonu Microsoftu mogą obrócić urządzenie i korzystać z jednego z ekranów jak z pada do Xboxa. Dzięki temu interfejs gry oraz dłonie grających nie zasłonią wyświetlanego obrazu.

Funkcja kontrolera jest więc bardzo fajna i dobrze, że rozwijając swoją aplikację ktoś pomyślał o tym, jak spożytkować podwójny ekran. Problem polega jednak na tym, że patrząc na to, jak ciężko znaleźć dziś zastosowanie dla podwójnych ekranów w smartfonach, bycie kontrolerem dla aplikacji gry w chmurze wydaje się... jednym z najmocniejszych punktów, jeżeli chodzi o zalety urządzenia takiego jak Surface Duo, szczególnie w kwestii jego niedociągnięć. A to trochę mówi o tym, jak bardzo opłaca się dziś kupować składaki  za ponad 5 tys. zł.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu