Microsoft

Nadciąga nowa wersja Microsoft Office dla wszystkich, którzy nie chcą płacić abonamentu

Weronika Makuch
Nadciąga nowa wersja Microsoft Office dla wszystkich, którzy nie chcą płacić abonamentu
7

Microsoft potwierdził pojawienie się następcy dla Office 2019. Produkt pojawi się na rynku w 2021 roku.

Subskrypcje stały się elementem naszej codzienności. Za pomocą abonamentu opłacamy już nie tylko serwisy VOD, ale i te muzyczne, newsowe czy oferujące nam gry wideo. Nic dziwnego, że jakiś czas temu Microsoft zdecydował się serwować nam w ten sposób również swój pakiet biurowy. Coroczna opłata pozwala nie tylko na korzystanie z wszystkich programów Office, ale oferuje też dostęp do aktualizacji, dostęp do 1 TB pamięci na OneDrive, połączenie z chmurą i wiele innych. Nie wszystkim jednak pełny pakiet jest potrzebny. Dla nich Microsoft miał w ofercie Office 2019, którego nowa wersja pojawi się już w przyszłym roku.

Nowa wersja pakietu Office od Microsoft w 2021 roku

Nowa wersja Office 2019 spodoba się wszystkim, którzy preferują jednorazowo zapłacić za dany produkt, nie bawiąc się w żadne abonamenty. Pojawi się w drugiej połowie 2021 roku roku. Na ten moment nie znamy jeszcze ani dokładnej daty, ani nazwy, ani konkretnej ceny. Nowe informacje pojawią się oczywiście w kolejnych miesiącach. Na ten moment wiemy, że Microsoft prawdopodobnie chce wejść w trzyletni okres wydawniczy. Dodatkowo zapowiedziano, że pełne wsparcie dla Office 2019 potrwa nie dziesięć, a siedem lat. Może to być początek odbierania benefitów bezsubskrybcyjnej wersji Office.

Microsoft z pewnością woli, aby jego klienci decydowali się na Microsoft 365. Wersja na abonament oferuje więcej, ale jest też droższa. To właśnie ją firma promuje najmocniej. Pesymistyczny, a może raczej realistyczny scenariusz zakłada, że na nową wersję Office 2019 mogą zostać nałożone dodatkowe ograniczenia, aby klientom pakiet 365 wydawał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Microsoft nie potwierdził jeszcze tych informacji, ale czy faktycznie ktoś wierzy w szczerą dobroć płynącą ich serc?

Znamy już polskie ceny za Xbox All Access z konsolą Xbox Series S i X oraz grami w abonamencie

Ostatnio o Microsofcie mówi się głównie w kontekście gier. Oczywiście najważniejszymi tematami są wszystkie krążące wokół najnowszego Xboxa. Ruszyła przedsprzedaż konsol nowej generacji w Polsce. Microsoft chwali się za ceny kontrolerów i gani za głupkowate nazewnictwo ich sprzętu. Bardzo gorącym tematem stał się też zakup Bethsedy przez firmę, co może przynieść graczom tyle dobrego, co złego. Czas pokaże, która strona miała rację.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu