Microsoft

Ofensywa Microsoftu trwa, nowe kontrolery w starej cenie

Kamil Pieczonka
Ofensywa Microsoftu trwa, nowe kontrolery w starej cenie
37

Wygląda na to, że Microsoft bardzo dobrze przygotował się do premiery nowej generacji konsol. Gigant nie zamierza oddawać pola Sony i chce zdobyć jak najwięcej klientów, w czym wydatnie ma pomóc tańsza konsola oraz szereg innych rozwiązań, na czele z Game Pass.

Game Pass ma już 15 mln użytkowników

Zaraz na początku pandemii koronawirusa Microsoft pochwalił się, że ma już 10 mln subskrybentów usługi Game Pass. Wczoraj natomiast, niespełna pół roku później, pojawiła się informacja, że tych subskrybentów jest już 15 milinów i liczba ta cały czas rośnie. Trudno się zresztą temu dziwić, bo za stały abonament w wysokości około 40 PLN miesięcznie dostajemy ponad 100 gier dostępnych od zaraz, a w tym takie hity jak chociażby Destiny 2. I będzie tego więcej, bo Microsoft kupił właśnie studio Bethesda, właściciela takich tytułów jak Fallout czy Doom.

Sporo klientów przysporzą pewnie też zestawy Xbox All Access, w ramach których płacąc miesięczny abonament przez 2 lata, dostajemy konsolę oraz pakiet Game Pass Ultimate, który umożliwia między innymi granie na smartfonie (xCloud) oraz da wkrótce dostęp również do gier EA. Obecnie pakiet ten dostępny jest w cenie 99 PLN miesięcznie z konsolą Xbox One S, ale po premierze nowej generacji 10 listopada, dostępne będą też również nowe konsole, w cenie 111 PLN miesięcznie za Xbox Series S oraz 148 PLN miesięcznie za Xbox Series X.

Nowe kontrolery w starej cenie

Wraz z nową konsolą zadebiutują też nowe kontrolery, które nadal dostępne będą w takiej samej cenie jak obecna generacja, czyli 59,99 USD/249 PLN. To kolejny kamyczek do ogródka Sony, które w porównaniu do Microsoftu za kontroler DualSense dla PS5 życzy sobie 69 USD, czyli 319 PLN. Różnica nie jest wielka, ale kontroler od Microsoftu działa nie tylko z konsolą, ale również z komputerami z Windows 10 i smartfonami. Co więcej można go podłączyć na trzy sposoby, przewodowo za pomocą kabla z końcówką USB typu C, przez dedykowany dongle USB sprzedawany w zestawie z kontrolerem albo przez Bluetooth.

Nowa generacja kontrolerów będzie wyróżniać się jeszcze lepszymi/wygodniejszymi materiałami, a w ofercie dodatkowo pojawi się nowy kolor - niebieski. Poza tym jest to dobrze znane i lubiane rozwiązanie z poprzednich lat, które zostało tylko nieco usprawnione. Miłośnicy obecnych kontrolerów nie powinni mieć powodów do narzekań. Microsoft wprowadzi też do sprzedaży nowy zestaw z zapasową baterią, którą można ładować kablem USB typu C za 24,99 USD, czyli w Polsce za około 100 PLN. Czas ładowania to 4 godziny.

źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu